Tandem bir türlü dikiş tutmuyor

Chedjou ile Semih yine formsuz, Hakan Balta sakat, Serdar Aziz ise kulübeden çıkamıyor… Takımın birçok problemini halleden Riekerink, tandemde zorlanıyor

Tandem bir türlü dikiş tutmuyor

Geçen sezon yaşadığı sorunların büyük çoğunluğunu bertaraf edip zirve yarışına dönen Galatasaray'ın yüzü stoperlerinden gülmüyor. 3 yıl önce 6 milyon 250 bin Euro bonservisle transfer edilen ancak çalkantılı performansıyla eleştirilen Aurelien Chedjou'nun sezona yine kötü başlaması, Semih Kaya'nın formsuzluğu ve Hakan Balta'nın sakatlığı, sarı-kırmızılıların bu bölgede istikrarlı bir ikili bulamamasına neden oldu. Sorunu gidermesi için bu yaz 4 milyon 500 bin Euro bonservis karşılığı getirilen Serdar Aziz ise ilk 18'de yer almasına karşın teknik direktör Jan Olde Riekerink'ten henüz formayı alamadı.

RAKİPLERİ CHEDJOU'YU SOLLADI
Bu hattın en istikrarlı ismi Chedjou'nun formsuzluğu ise fazlasıyla dikkat çekici… Rakipleriyle girdiği ikili mücadelelerde maç başına yalnızca 1.6 top kazanabilen Kamerunlu futbolcu, pas arası yapma ve hava topu kazanma gibi savunma için elzem kategorilerde de ligin önde gelen stoperlerinin çok çok arkasında kaldı.

1 ASİST
445 İSABETLİ PAS
%85 PAS BAŞARI
15 İKİLİ MÜC. KAZANMA
125 TOP ÇALMA
75 TOP KAYBI

BİZE ULAŞIN