Deniz Ateş Bitnel'den önemli açıklamalar

Geçtiğimiz sezon oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında 4 kırmızı kart çıkaran Deniz Ateş Bitnel, gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu.

Deniz Ateş Bitnel'den önemli açıklamalar

Geçtiğimiz sezon oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında Trabzonspor'dan 4 oyuncuya kırmızı kart gösteren Deniz Ateş Bitnel'den konu ile ilgili bomba Trabzon yerel basınına flaş açıklamalar geldi. Bitnel, Trabzon yerel basınından Son Kale Trabzon'dan Asım Turan'a yaptığı açıklamalarında maçtan bir gün önce yan hakemlerinin değiştiğini ve Trabzonspor'a oyun oynandığını söyledi.

Yayınlanan görüşmeyi Facebook sayfasından paylaşan Turan şu ifadelere yer verdi.

"SÖYLEDİKLERİNE YORUM KATILMAMIŞTIR"

"Şimdi haklı olarak Deniz Ateş Bitnel bu zamana kadar neredeydi, neden bir basın toplantısı düzenlemedi, neden bu kadar bekledi gibi sorular var ve biz bu soruların hepsine cevaplar aldık ve bu cevapların takdirini siz büyük değerli taraftarlarımıza bırakıyoruz. Söylediklerine hiçbir şekilde yorum katılmamıştır tamamen kendi sözleridir."

"TRABZONSPOR'A OYUN OYNANDI"

"Deniz Ateş Bitnel'in görüşme boyunca devamlı olarak tekrarladığı cümle; ben Galatasaray-Trabzonspor maçında birlikte görev aldığım yardımcıların hiç biriyle daha önce çalışmadım ve benim yardımcılarım sebepsiz yere bu maçtan bir gün önce bir anda değiştirildi. Maç boyunca verdiğim hatalı kararların tamamına yakını yardımcı hakemlerin yönlendirilmeleri sonucu oldu. Bu maç ve diğer yönettiğim maçlarla ilgili hiçbir zaman bir kurum veya kişilerden talimat almadım ancak bu maçın görüntülerini daha sonra izlediğimde bana ve Trabzonspor'a çok büyük oyun oynandığını net bir şekilde gördüm. Kesinlikle bu maçta yan hakemlerin talimat aldığına inanıyorum ve beni günah keçisi yaptılar"

"TFF SAHİP ÇIKMADI"

"Bu zamana kadar beklememin sebebi; merkez hakem komitesi başkanı 1 yıldır benimle birlikte basın toplantısı düzenleyeceğini söylüyor ancak her defasında da beni oyalıyordu. TFF bana hiçbir şekilde sahip çıkmadı, hiçbir şekilde çağrılarıma aramalarıma cevap alamadım. Ta ki; eşim yaşanan olaylar sonucu genel müdür olarak çalıştığı bankadan benim yüzümden çıkarılıp, 6 yaşında ki çocuğum psikolojik tedaviye başlayana kadar. Bu kadar şey üst üste gelince ve her şekilde benden habersiz gelişen bu oyunlar sonucu mağdur olan ben olunca dayanamayıp konuşma kararı aldım. Basın toplantısı düzenleme gibi bir şansım yok daha doğrusu bana bu şansı verecek cesaret kimsede yok!"

"SON DAYANAĞIM TRABZONSPOR"

"Son dayanağım benimle birlikte mağdur olmuş olan Trabzonspor gibi büyük bir camiadır. Bu camianın ve Trabzon halkının doğruyu göreceğine adım gibi eminim."

MHK HAREKETE GEÇTİ

Geçtiğimiz sezon Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan mücadeleyi yöneten Deniz Ateş Bitnel'in Trabzon yerel basınına yansıyan sözleri MHK'yı harekete geçirdi.

Merkez Hakem Kurulu, Deniz Ateş Bitnel'in Galatasaray - Trabzonspor maçı ile ilgili gündemi sarsan açıklamaları üzerine kendisinden yazılı savunma istedi.

Deniz Ateş Bitnel, geçtiğimiz sezon Salih Dursun'un kendisine kırmızı kart göstermesiyle uzun süre konuşulan mücadelede Trabzonspor aleyhine 4 kırmızı kart göstermişti.

KAYNAK: SPORX

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN