Trabzonspor’a oyun oynandı!

“Maçtan bir gün önce yardımcılarım değişti... Karşılaşma boyunca verdiğim hatalı kararların tamamına yakını, yardımcı hakemlerin yönlendirmeleri sonucu oldu. Trabzonspor’a sezon (geçen sezon) başından beri aleyhine çok sayıda yanlışlar var..”

Trabzonspor’a oyun oynandı!
Geçtiğimiz sezon 21 Şubat 2016'da TT Arena'da oynanan, hakem Deniz Ateş Bitnel'in tartışmaları kararlarıyla damgasını vurduğu ve Galatasaray'ın 2-1 kazandığı Trabzonspor maçının yankıları hala sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor taraftarlarının tepkilerine maruz kalan ve İstanbul'da bir amatör küme maçı yönetirken de Son Kale Trabzon isimli Trabzonspor taraftar grubu tarafından protesto edilen hakem Deniz Ateş Bitnel, bu grubun bir üyesi olan Asım Turan isimli bir taraftarla sohbet ederken çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte o ses getirecek iddialar:

YAN HAKEMLER TALİMAT ALMIŞ OLABİLİR
Benim yardımcılarım sebepsiz yere bu maçtan bir gün önce bir anda değiştirildi. Maç boyunca verdiğim hatalı kararların tamamına yakını yardımcı hakemlerin yönlendirmeleri sonucu oldu. Bu maç ve diğer yönettiğim maçlarla ilgili hiçbir zaman bir kurum veya kişilerden talimat almadım ancak bu maçın görüntülerini daha sonra izlediğimde bana ve Trabzonspor'a çok büyük oyun oynandığını net bir şekilde gördüm. Bu maçta yan hakemlerin talimat aldığına inanıyorum ve beni günah keçisi yaptılar. Ailem ve ben çok sıkıntılı şeyler yaşadık. Bu zamana kadar konuşmamamın ve beklememin sebebi; Merkez Hakem Komitesi başkanı (Kuddusi Müftüoğlu) 1 yıldır benimle birlikte basın toplantısı düzenleyeceğini söylüyor ancak her defasında da beni oyalıyor.

GS-TS MAÇINDAKİ YARDIMCILARI
Kemal Yıldız (Daha önce Deniz Ateş Bitnel'le birlikte Osmanlıspor-Trabzon maçında birlikte görev yaptılar.)
Ceyhun Sesigüzel (Galatasaray maçıyla ilk kez.)
Serkan Çınar (Galatasaray maçıyla ilk kez.)
Özgüç Türkalp (Eskişehir-Beşiktaş ve Kasımpaşa- Fenerbahçe maçlarında aynı ekipte yer aldılar.)
Murat Özcan (Fenerbahçe-Çaykur Rize, Eskişehir- Gaziantep karşılaşmalarını birlikte yönettiler.)

MAÇTA NELER YAŞANMIŞTI?
Karşılaşmanın ilk yarısında Sabri'nin Marin'i ittiği ve Sefa'nın topunu Hakan Balta'nın eliyle kontrol ettiği pozisyonlarda Trabzonspor penaltı beklemiş ancak Bitnel 'devam' kararı vermişti. Bitnel, 88. dakikada Cavanda ile Umut Bulut arasındaki pozisyonda penaltı noktasını göstermiş ancak Cavanda teması olmadığı itirazında bulunmuştu. Bu penaltı ile G.Saray 2- 1 öne geçmişti. Bitnel, 4 Trabzonsporlu futbolcuya (Cavanda, Özer, Salih ve Aykut Demir) kırmızı kart göstermişti. Salih Dursun, hakemin elinden aldığı kırmızı kartı kendisine göstererek, Türk futbolunda bir daha görülmesi zor bir duruma imza atmıştı.

MHK KIZDI!
Hakem Bitnel'in bu sözleri üzerine MHK genç hakemden yazılı savunma istedi.

BU SEZON KAÇ MAÇ YÖNETTİ?
1 Şubat 2016 tarihinde oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçındaki yönetimi sonrası MHK tarafından 6 ay dinlendirme cezası alan Deniz Ateş Bitnel bu sezon 2 karşılaşmada düdük çaldı. Bitnel, 20 Ağustos'ta TFF 1. Lig'de oynanan Manisaspor-Elazığspor karşılaşması ile sahalara döndü. 10 Eylül'de Çamlıcaspor ile 1877 Alemdağspor arasında oynanan amatör maçta görev yaptı. Bu sezon kaç maç yönetti
BİZE ULAŞIN