Kendimize gol attık!

GÜNEŞ: İlk yarıda zorlandık. Oyuna giremedik. Rakip bize gol atmadı, biz kendimize gol attık. İkinci yarıdaki emeğimizin karşılığını alamadık

Kendimize gol attık!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, G.Birliği karşısında bırakılan 2 puan için üzgündü. Tecrübeli çalıştırıcı, "İlk 45 dakikaya baktığımızda rakip bize gol atmadı biz kendimize gol attık. İlk yarıda zorlandık. Oyuna hiç girmedik. Puan kaybı için üzgünüz. İkinci yarıdaki emeğin karşılığını alamadık. Taraftarımız bize çok destek oldu. Onları üzdük. Sahanın zemini de sıkıntılıydı. İkinci yarı kazanmak için pozisyonlarımız vardı ama golü bulamadık. Bazen düşündüğünüz net pozisyonları atamayabilirsiniz. 3 puan almamız gereken maçtı. Hakem açısından bir haksızlık yoktu biz kazanamadık" dedi. Güneş, Caner Erkin'in yerine transfer yapılıp yapılmayacağı ve Gökhan Töre'nin geri dönüp dönmeyeceği sorusuna şu yanıtı verdi: "Transfer Ocak ayında olur. Şimdi zamanı değil. Elimizdeki oyuncular iyi oyuncular."

POZİSYON SİTEMİ
Güneş, yayıncı kuruluşu şu sözlerle eleştirdi: "Lig Tv olarak üstümüze olumsuz geliyorsunuz. Geçen hafta 3 tane aleyhimize pozisyonlar var. Bizim pozisyonlarımızı göstermiyorsunuz. Objektif olmadığınızı söyledim. Rakip takım antrenörü hakemi kullandı gündem yaptı."

BİR GÖRÜŞ

FATİH DOĞAN: Quaresma da olmasa!
Futbolun cazibesi bu! Bir hata sizi rezil eder; 27'de manasız bir şekilde ceza alanını terkederek gole davetiye çıkaran Fabricio'nun hatası gibi. Bir hareket ise sizi vezir eder; Quaresma'nın 51'de Talisca'ya al da at dercesine yaptığı golün ortası gibi... Beşiktaş Quaresma, Talisca gibi yıldızların oyuna katkılarına alışık. Çünkü Beşiktaş takım oyunundan oluşan zaafiyetlerini yıldızlarının bireysel katkılarıyla kapatıyor. Ancak Beşiktaş'taki dağınıklık yenilenen takımın doğum sancıları ile açıklanacak zaman dilimini aştı. 9 hafta oldu, izlerken 9 doğuracak psikolojiden takım çıkartılamadı. Şenol Güneş; Atiba'yı, Oğuzhan'ı götürmemeyi tercih etti. Şanssızlık 13'te Necip sakatlandı. Kulübeden orta saha çıkmayınca Rhodolfo oyuna, Tosic sola, Adriano öne alındı. Aboubakar'ın girişiyle Beşiktaş ölü toprağını üzerinden attı. Quaresma'nın muhteşem ortası ve Talisca ile skoru dengeledi. Beck'in 1-1'ken son tercih olarak girmesi hayli ilginçti. İbrahim Üzülmez, Napoli maçı öncesi Şenol Güneş'e verilebilecek en ciddi uyarıyı yaptı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN