Kardemir Karabükspor'dan penaltı tepkisi

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında 5-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçında penaltıdan yedikleri ilk golde verilen penaltı kararının yanlış olduğunu savundu.

Kardemir Karabükspor'dan penaltı tepkisi

Tankut, Ülker Stadı'nda oynanan maçtan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Penaltı pozisyonuyla ilgili yurdun dört tarafından birçok telefon ve mesaj aldım. Bunlar, pozisyonda penaltı olmadığı doğrultusundaydı. Daha sonra televizyondan izlediğimde penaltı göremedim. Futbolcu arkadaşlar ısrarla penaltı olmadığını söylüyor." diye konuştu.

Alınan 5-0'lık mağlubiyeti hak etmediklerini kaydeden Tankut, "Bu sonucu hak etmedik. Sekiz maçlık periyotta oynadığımız futbol ortada ama bugün 5-0'lık hezimetle maçı kaybettik. Gönül, eşit şartlarda oynamayı arzu ederdi. Sonuç, 5-0 değil, 7-0 olaydı. Ben, sonuca takılmıyorum. Şartlar eşit değildi. Yine Türk futbolseverlerin takdirine bırakıyorum. Hocam (Fırat Aydınus) maçtan sonra seyrederse bu gece uykusunun kaçacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN