Yönetim: Serdar Riekerink: Semih

Hakan Balta’nın sakatlığında Galatasaray yönetimi, “Serdar Aziz oynasın” dedi. Hollanda teknik adam, “Semih” diye diretti

Yönetim: Serdar Riekerink: Semih

Galatasaray yönetimi ve teknik direktör Riekerink arasında yaşanan oyuncu tercihi polemiğinde son sözü yine Hollandalı teknik adam söyledi. Sezon başında Selçuk İnan'ın performansından memnun olmayan yöneticiler, Nigel De Jong transferi sonrası Riekerink'e Selçuk'u yedek bırakıp De Jong'u oynatması konusunda baskı yapmıştı. Ancak Hollandalı hoca "Selçuk'tan vazgeçmem'' diyerek geri adım atmamıştı.

AYNI SENARYO YAŞANDI
Florya'da benzer bir senaryo Hakan Balta'nın sakatlığı sonrasında stoper tercihinde de yaşandı. Galatasaray Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu'nun, "Ben aldım" dediği ve bonservisine 4.5 milyon Euro ödenen Serdar Aziz'i Chedjou'nun yanında sahada görmek isteyen yönetim, Hollandalı teknik adamdan yine veto yedi. Riekerink, Chedjou ile uyumlu olduğu ve Serdar'a göre topu oyuna daha iyi soktuğunu düşündüğü için tercihini Semih Kaya'dan yana kullanacağını söyledi. Bu kararını hem Trabzon hem de Adana maçında değiştirmedi. Semih'i Fatih Terim'in de yakından takip ettiği ve tekrar Milli Takım'a çağırmayı düşündüğü öğrenildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN