Kafası karışık

Ligde yediği 18 golün 10’u kafa vuruşlarından gelen G.Saray, Avrupa’da bu kulvarda en kötü 4. takım oldu

Kafası karışık
Karabükspor deplasmanından eli boş dönen ve şampiyonluk yarışında büyük yara alan Galatasaray, bir kez daha kafa golüyle rakibine boyun eğdi. Sarı-kırmızılı takım, bu sezon yediği 18 golün 10'unu kafayla ağlarında görürken, Avrupa'da bu alanda en kötü 4. takım oldu. Kafa ile yediği gol sayısında majör ligler ve Türkiye'de yer alan 116 takım içinde sadece Osasuna (13), Stoke City (12) ve Sunderland'e (11) geçilen Galatasaray, yüzde 55,5 oranındaki kafa golü yüzdesiyle de 116 takım arasında en kötü ekip oldu.

İKİ SEZONDA 14 KAFA GOLÜ YEMİŞTİ
Bu sezon 18 hafta geride kalmasına rağmen 10 kafa golü yiyen Galatasaray, geçtiğimiz iki sezonda ise ağlarında gördüğü 84 golün sadece 14'ünü yani yüzde 16,6'sını kafa ile yemişti. Cimbom, 2015-2016 sezonunda 49 golün 9'una, 2014-2015 sezonunda ise 35 golün 5'ini kafa ile ağlarında görmüştü. Aslan'da savunma göbeğine yapılan takviyelere rağmen takım savunmasındaki zafiyet kafa gollerine engel olamadı.

SERDAR AFFETMEDİ
Karabükspor deplasmanında 82. dakikada Latovlevici'nin soldan ortasında Serdar, ceza sahası içinde bomboş pozisyonda kafayla topu filelere göndermişti.

BİR GÖRÜŞ: RIDVAN DİLMEN

Çözüm bulamıyor

Galatasaray'da kenarda öyle bir hoca var ki... Yediğin 18 golün yarısından fazlası kafayla. Buna da bir çözüm bulamıyorsan ne yapacaksın? Webo geliyor atıyor, Serdar atıyor, Mehmet Batdal atıyor. Zaafın aynı, uzun stoperin yok, uzun bekin yok. Carole'un koşacak hali yok. Böylesi bir tablo da normal. Muslera'nın mucizevi bir şekilde oynadığı maçlarda bazen kurtarıyorsun, Karabük'te o da kurtaramadı. Oyunu tatmin edici değil çünkü. Kenara bakıyorum, kimler oynayabilirdi diye? Kadro zafiyeti var derinlik anlamında... Daha 16 hafta var bitime. İddia ediyorum Şenol hocanın iş disiplini, Riekerink'te yoktur. Oyuncu liderine bakar. İkisini de izlemeye çalışıyorum. At sahibine göre kişner. Galatasaray için birçok bahane sayabiliriz ama 18 maçtan 3 tane iyi oynadığını zor sayarız.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN