Birlik beraberlik

Genç ve yedeklerden kurulu Kartal, Sedat’ın müthiş füzesiyle öne geçti. Erdem’in, nazire yaparcasına uzak mesafeli vuruşu ev sahibine eşitliği getirdi. Utku Yuvakuran, kurtarışlarıyla kalesinde devleşti

Birlik beraberlik
Bu karşılaşmanın ardından son 16 turundaki Beşiktaş-F.Bahçe derbisi için geri sayım başladı

Dk. 22 Sedat 0-1
Veli'nin pasında ceza alanı dışında buluşan Sedat, yaklaşık 25 metreden sert ve düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi.
Dk. 25 Erdem 1-1
Topu önünde bulan Erdem, ceza alanı ön çizgisinden şık bir vuruşla takımına beraberliği getiren golü attı.

GÜNEŞ: BENİM HATAM!
Şenol Güneş, genç oyuncuların performansından memnun kaldığını dile getirirken, Kayseri yolculuğunda yaşanan sıkıntıdan kendisinin sorumlu olduğunu dile getirdi. Tecrübeli hoca, "Saat 10.00'da yola çıktık. Direkt maça geldik. Burada benim hatam var, 'Maç günü gelelim' dedim. Sonuç olarak karşılaşma dostluk havasında geçti" diye konuştu. .

ZORLU YOLCULUK
Beşiktaş'ı Kayseri'ye götüren uçak, sis ve kar yağışından kaynaklanan kötü hava koşulları nedeniyle Adana'ya iniş yaptı. Kafile 3 saatlik kara yolculuğunun ardından Kayseri'ye ulaştı. Kar yağışı maç sırasında da devam etti.

ÖMER DE SAKATLANDI
Forvet bölgesinde sıkıntı yaşayan Beşiktaş'a bir kötü haber de Ömer Şişmanoğlu'ndan geldi. Cenk'in Alanya maçında belinden sakatlanması ve Aboubakar'ın Afrika Kupası'nda olması nedeniyle tek forvet kalan Ömer Şişmanoğlu dün sakatlandı. 27 yaşındaki golcü, 15. dakikada sakatlanarak oyundan çıktı. Ömer'in kesin durumu bugün netlik kazanacak.
BİZE ULAŞIN