Quaresma bize gelmek istedi

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Divan’da bomba açıklamalar yaptı

Quaresma bize gelmek istedi
* Quaresma 1,5 ay önce avukatıyla kulübü aradı. Görüşmek istedi, kabul etmedim, bizim menajerlerle görüştü. 'Transfer olmak istiyor' dediler. Teklifi elimizde. Ama onu almayacağım, bunu bilsinler.
* Sosa'ya transfer teklifi yaptık. Onun ve eşinin terör yüzünden Türkiye'ye gelmek istemediği bir yalan. Kendisi, Beşiktaş Kulübü ile ilişkileri iyi olmadığı için buradan ayrıldığını söyledi.
* Bundan sonra TFF Disiplin Kurulu'nu, Tahkim Kurulu'nu tanıma sorunumuz yok. Federasyon içerisinde ve kurullarında FETÖ'cüler var. Federasyon Başkanı, bu konuda yalan söylüyor.

Fenerbahçe'nin dün gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu toplantısına başkan Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar damga vurdu. Yaklaşık 1 saat kürsüde kalan Yıldırım şunları söyledi:
Beşiktaş Kulübü'ndeki bazı futbolcular bize gelmek istiyor şu anda. Başkanı iyi dinlesin. Quaresma avukatıyla bizi aradı 1,5 ay önce. Benimle görüşmek istedi, kabul etmedim, bizim menajerlerle görüştü. 'Transfer olmak istiyor' dediler. Teklifi elimizde. Ama onu almayacağım, bilsinler. Başka Beşiktaşlı oyuncular da gelmek istiyor. İsimlerini söylerim ama yazık o çocuklara.

TERÖR BAHANESİ YALAN
Sosa'ya gittik teklif yaptık. Fenerbahçe'ye gelmek istediğini ancak Milan'da kendisini kanıtlamak istediğini ifade etti. Sosa ve eşinin Türkiye'ye terör yüzünden gelmek istemediği bir yalan. Bize söyledikleri şu; Bizim Beşiktaş ile ilişkilerimiz iyi değildi, bu yüzden ayrıldık. Beşiktaş, 'Türkiye'ye gelmek istemiyor' haberlerini bilerek yayıyor.

FUTBOLDA BAŞARISIZIZ
Kurların bu kadar artmasından dolayı kulüplerin ekonomileri sarsıldı. Geçtiğimiz yıldan bu yana kurda yüzde 30 fark var. Bu da demek oluyor ki, oturduğunuz yerden yüzde 30 borçlarınız artmıştır.
Başarılarımız ortada. Basketbol çok başarılı, futbol başarısız. Basketbolun da başkanı benim, futbolun da. Voleybolda dünya şampiyonu oluyoruz, olimpiyatlarda başarılar var. Bunun sebebi, bu yönetimdir. Obradovic'i ben getirdim. Her şeyin sorumlusu biziz.

Beşiktaş transferi bozmak için elinden geleni yaptı!
"Mehmet Ekici için Beşiktaş devreye girdi ve futbolcunun F.Bahçe'ye gelmemesi için elinden geleni yaptı. Çocuğa 550 bin TL ceza kesmişler"

Aziz Yıldırım, Mehmet Ekici transferi ile ilgili de şunları söyledi: "Ekici'yi transfer etmek bizim aklımızdan geçmiyordu, Trabzon ile durum ortada. Ekici, kendi başkanının ifadesiyle bize ulaştı. Dediler ki; 'Bizden her sene Galatasaray iyi oyuncuları alıyor, bu durumdan muzdaribiz.' Biz de hocaya sorduk, isterim dedi. Takasta istenen Aatif gitmeyi kabul etmedi ve biz de 1 milyon 750 bin Euro verelim dedik. Beşiktaş bu arada devreye girdi ve Ekici'nin Fenerbahçe'ye gelmemesi için elinden geleni yaptı. Trabzonspor, Ekici'yi Mayıs ayına kadar kadrosunda tutabilir. Çocuğa baskı yapıyorlar. 550 bin TL ceza vermişler. Bize gelmek istiyor."

TFF İÇİN SUÇ DUYURUSU!
TFF hakkında da ağır iddialarda bulunan Yıldırım, başkan Demirören'e çağrıda bulundu:
TFF Başkanı Demirören'in Beşiktaş'tan 100 milyon TL alacağı var. Bu parayı hibe etmezse, Beşiktaş'ın hep kazanmasını isteyecek, şaibe her zaman olacak.
Artık TFF Disiplin Kurulu'nu, Tahkim Kurulu'nu tanıma sorunumuz yok. TFF içinde, kurullarında FETÖ'cüler var. Demirören, 'FETÖ'cü olmayanları seçtik' diyor. Yalan söylüyor. Çaycıyı yolladılar sadece. TFF için savcılığa suç duyurusu yapıyorum. Suç örgütü kurma ve barındırma!
Kulüplerin ciddi sıkıntıları var, kulüplerin dertlerini konuşalım ve aynı fikirdeysek federasyon seçime gitsin. İki kulüp ile görüştüm. Sonra Cumhurbaşkanı bu toplantıyı istemiyor dendi. Cumhurbaşkanı'nın haberi olmadan baskı yaratıyorlar.

FATİH TERİM BIRAKSIN
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevden ayrılması gerekiyor. Fatih Terim'in şahsıyla benim herhangi sıkıntım yok ama görevden ayrılmalı. Ya Milli Takım hocası olmalı ya da eğitimi organize eden kişi. Parası bizi ilgilendirmiyor. Hak ediyor ki alıyor. Bunu böyle kabul edelim. Türk futbolu için kesinlikle 5-10 yıllık plan yapılmalı. Almanya, Macaristan ve Belçika gibi. Bunlar da kulüpler üzerinden hayata geçirilmeli.

BORÇ 387 MİLYON TL
Fenerbahçe Kulübü'nün borcunun 386 milyon 741 bin 96 lira olduğu açıklandı. Denetleme kurulu üyesi Doğan Yeşin, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin mevcutlar ve alacak tutarı olan 14 milyon 995 bin 798 lira tenzili sonucunda kalan 386 milyon 741 bin 96 liranın net borç tutarı olduğunu bildirdi.
BİZE ULAŞIN