RvP’ye hakaretten sevk

‘Elini şortunun içine sokma’ ve ‘dil hareketi’nden dolayı PFDK’ya sevkine gerek duyulmayan Van Persie’nin, taraftara yönelik ‘F... off’ sözü nedeniyle 2-5 maç arası ceza alması bekleniyor. Tosic ise taktığı akreditasyon kartı temsilci tarafından tespit edilmediği için tarihi cezadan kurtuldu

RvP’ye hakaretten sevk
ROBİN VAN PERSİE: EN AZ İKİ MAÇ YOK
TFF Hukuk Müşavirliği, temsilci raporunda yer alan tribünlere yönelik "F... off" sözlerinden dolayı Van Persie'yi tedbirli olarak PFDK'ya sevk etti. Hollandalı'nın 2 ila 5 maç arasında ceza tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi. Müşavirlik, el hareketi ve taraftara dil çıkarması nedeniyle ise tecrübeli golcüyü PFDK'ya sevke gerek görmedi.

DUSKO TOSİC: 3-4 MAÇ CEZA ALABİLİR
Derbide şiddetli hareketten 3-4 maç ceza alması beklenenTosic, farklı akreditasyon kartıyla akredite bölgesine girmesinden dolayı ise ceza almayacak. Sadece kırmızı kart görmesine rağmen akredite alana girdiği için tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen Tosic, akreditasyon kartı, temsilci tarafından tespit edilip, rapora yazılmadığı için 8 maçlık ekstra cezadan kurtulmuş oldu.


Şenol Güneş ve Dusko Tosic, derbideki olaylar nedeniyle PFDK'lık oldu.

GÜNEŞ: SPORTMENLİĞE AYKIRI DAVRANIŞ
Eliyle Kjaer'in ağzını sıkması, görüntülerle tespit edilen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, sportmenliğe aykırı davranıştan dolayı PFDK'ya sevk edilen isimler arasında yer aldı.

ALBAYRAK: HAKEMLERE HAKARET
Beşiktaşlı yöneticinin sevkinin gerekçesi, soyunma odası koridorunda hakemlere yönelik hakaretleri.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ
Temsilci raporu doğrultusunda Beşiktaş, sahaya atılan yabancı maddeler, sahaya giren taraftarlar, atılan cisimlerin yaralanmaya sebebiyet vermesi, oyunun durması ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

FENERBAHÇE KULÜBÜ
TFF Hukuk Müşavirliği, çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ve merdiven boşluklarının ihlalinden dolayı Fenerbahçe'yi PFDK'ya gönderdi.
BİZE ULAŞIN