İstikrarsız Aslan!

Avrupa’nın 10 büyük liginde ilk 5 sırada bulunan takımlar arasında 2013-2014 sezonundan bu tarafa en fazla teknik adam değiştiren ekip olan G.Saray, Terim sonrası 3.5 yılda 38 transfere 63 milyon Euro harcarken, sadece bir şampiyonluk kupası kazandı.

İstikrarsız Aslan!

2013-2014 sezonundan bu tarihe kadar Florya'da 7 farklı teknik direktör boy gösterirken, Igor Tudor resmi imzayı atması durumunda 7.isim olarak kayıtlara geçti. Galatasaray, teknik adam değişikliğinde gösterdiği istikrarsızlık sonrası ise bu alanda Avrupa'da da başları çekti. Avrupa'nın 10 büyük liginde bulunan ilk 5 sıra takımları içinde 2013-2014 sezonu ve sonrası en fazla teknik direktör değiştiren ekip olan Galatasaray, başarısızlıklarda çareyi teknik adam değişikliklerinde buldu. Galatasaray sonrası diğer ikinci ve üçüncü sırada Antalyaspor ile Braga'nın bulunurken, Fenerbahçe 4, Beşiktaş ve Başakşehir ise 3.5 sezonda 2 teknik direktör ile çalıştı.

40 AYDA 5 TEKNİK ADAM, BİR ŞAMPİYONLUK

İstenilen başarının bir türlü gelmediği Galatasaray'da görevinden ayrılan Riekerink, takımda 40 ay içinde görev yapan 5.teknik direktör oldu. Sarı kırmızılılarda Fatih Terim'in görevinden ayrılması sonrası göreve sırasıyla Mancini (46 maç), Prandelli (16 maç), Hamza Hamzaoğlu (52 maç), Mustafa Denizli (22 maç) ve Riekerink (42 maç) gelirken, bu 5 teknik adam sadece bir şampiyonluk elde edebildi.

38 TRANSFER YAPTILAR

Beş teknik adam bir şampiyonluğun yanında aynı zamanda 3 Türkiye Kupası, 2 Süper Kupa kazandı ve 20 milyon Euro'su bu sezon olmak üzere transfere ise 63 milyon Euro harcadı. Transfer politikası ile de sıkça eleştirilen Galatasaray, bu 5 teknik direktör ile 38 transfere imza atarken, yapılan transferlerden kimisi Sigthorson gibi hiç süre almadan takımdan ayrıldı kimisine ise Ontivero gibi her sezon kiralık takım arayışında bulunuldu.

BİZE ULAŞIN