Yalnız bırakmam

Hapoel Beer Sheva maçı öncesi hocasının kulübede olmasını istediği Portekizli futbolcu, “Benim işim sahada olmak. Takımı yalnız bırakmak istemiyorum” diyerek formayı kaptı

Yalnız bırakmam
GÜNEŞ: Derbi var dinlenmelisin... QUARESMA: Benim işim sahada olmak!
Beşiktaş'ta Quaresma dünkü maç öncesi teknik direktör Şenol Güneş'in dinlenme önerisini reddetti. Portekizli futbolcu dün sabah kadro açıklanırken, Şenol Güneş ile görüşmesinde, "Ben oynamak istiyorum. Benim işim sahada olmak. Sakatlığım önemli değil. Tribünleri ve takımı yalnız bırakmak istemiyorum" dedi. Güneş bunun üzerine formayı verirken, derbi öncesi dikkatli olmasını istedi. Sahada 61 dakika kalan Quaresma yerini Tolgay'a bırakırken, tüm stat tarafından alkışlandı. Öte yandan Güneş, ilk maçta alınan 3-1'lik avantajlı skorun yanı sıra derbiyi de dikkate alıp farklı bir 11 tercih etti. Gökhan Gönül'ü dinlendiren Güneş, Beck'e şans verdi. Cezası sona eren Adriano ise bu kez sakatlığı nedeniyle yoktu. Yerine yine Tosic oynadı. Atiba ile Oğuzhan ilk maçta olduğu gibi yedek başlarken, savunmaya dönük orta saha görevini Necip ve Gökhan İnler üstlendi. Aboubakar ise 60 gün sonra 11'de oynadı.

61
Sahada 61 dakika görev yapan Quaresma bu sürede 25 kez topla buluşurken, yaptığı 3 ortada 1 isabet buldu.

Fatih DOĞAN: Derbiye selam!
G.Saray derbisinin gölgesi Avrupa Ligi maçının üzerine düştü. Şenol Güneş deplasmanda alınan 3-1'lik galibiyetinde etkisiyle derbiye çıkarmayı düşündüğü 6 oyuncusunu ya 18 ya da 11 dışında tuttu. Atiba, Gökhan Gönül, Cenk ve Oğuzhan'ın kulübeye oturtulması kadar sakatlık riski bulunan ve derbide mutlak ihtiyaç duyulacak Adriano ve Mitroviç'in 18 dışında tutulması da doğruydu. Özellikle Atiba'nın olmadığı bir 11'de G.İnler&Necip eşleşmesi, ilerde Q7-Aboubakar-Talisca üçlemesinin performansının ne olacağıyla ilgili birçok soru yanıt buldu. Atiba bir binanın ana taşıyıcı kolonu gibi. O varken etrafındaki herkes topa sağlam basıyor. Yokken sıkıntı var. Dün orta sahadaki uyumsuzluk ve kademe bozukluğunda açıkça hissedildiği gibi.. Aboubakar'ın golünden sonra Beşiktaş'ın genel anlamda rahatlama yaşamasını maruz görebiliriz ancak oyun disiplininden bu kadar uzaklaşılması ve rakibe çok pozisyon verilmesinin hesabı eminim sorulur! Öyle bir maç oldu ki, Nwakaeme'nin oyun liderliği ve golüyle umuda sarılan Beer Sheva 2-3 gol daha bulabileceği gibi 3 atıp 5 de yiyebilecek pozisyonlar verdi. Oğuzhan'ın girmesi pas kalitesini artırırken, sonradan giren Cenk Tosun'un golü derbi öncesi ciddi bir meydan okumaydı... Avrupa'da Türkiye'nin gururu olmaya devam eden Beşiktaş yedeğiyle asıyla "Derbinin mutlak favorisi benim!" dedi.
BİZE ULAŞIN