Otobüste dehşet

Deplasmanda Kasımpaşa’ya 4-0 mağlup olan yeşil-beyazlı takım, Osmangazi Köprüsü gişelerinde bir grup taraftarın saldırısına uğradı. Otobüsün içine giren holiganlar bıçak ve sopalarla oyuncuları tartakladı

Otobüste dehşet
Kasımpaşa'ya 4-0 yenilen Bursaspor, dönüş yolunda büyük bir dehşet yaşadı. Takım otobüsünü takip edip Osmangazi Köprüsü gişelerinde durduran futbol teröristleri, kapıyı açtırıp aracın içine girdi. Ellerinde bıçaklar ve sopalar olan holiganlar, futbolculara saldırdı. Küfürler eden taraftarlar ile takım kaptanlarından kaleci Harun Tekin ve birkaç oyuncu arasında yaşanan tekmeli yumruklu arbede yaklaşık 5 dakika sürdü. Bu sırada otobüsün yan camı kırıldı.

HARUN DARP RAPORU ALDI
Daha sonra taraftarlar; futbolcular ve kulüp çalışanları tarafından güçlükle otobüsten indirildi. Teknik heyet ve oyuncular, jandarmaya başvurarak saldırganlardan şikayetçi oldu. Jandarma ekipleri kafileyi eskort eşliğinde Bursa'ya gönderirken, vücudunda morluklar olan kaleci Harun darp raporu aldı. Yabancı oyuncuların büyük şok yaşadıkları bildirilirken, Batalla'nın da tartaklananlar arasında olduğu öğrenildi.

BAŞKAN AY: YAZIKLAR OLSUN
Yaşananlarla ilgili dün bir basın toplantısı düzenleyen Bursaspor Başkanı Ali Ay, saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Kalecimiz Harun rapor aldı, hepimizin sevdiği milli oyuncumuz. Harun bu sene tepki alacak oyuncu mudur? Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Böyle taraftarlık olmaz olsun. Bursaspor tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Yazıklar olsun!" diye konuştu.

'BARBARLAR'
Darp raporu alan Harun, "Bize taşla, sopayla ve bıçakla kalleşçe saldıran kendini bilmez barbar grubunu bütün Bursa taraftarından ayrı tutuyorum" dedi.

OTOBÜS AĞIR HASARLI
Bursaspor kafilesinin büyük korku yaşadığı saldırıda otobüse ağır hasar verildi. Camları kırılan otobüsün içinde dehşet anlarının göstergesi sopa ve bıçaklar bulundu. Bursaspor Başkanı Ali Ay dün basın toplantısında otobüsün son durumunu gösteren fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaştı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Olaylara karışan 11 kişi gece jandarma tarafından gözaltına alınıp bırakıldı. Kimlik bilgileri mevcut olan holiganların, Bursaspor'un şikayeti üzerine yakalanması için harekete geçildiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN