Kafalarda tamam ama bacaklar kabul etmiyor

Oyuncularının kendisini anladığını söyleyen G.Saray Teknik Direktörü Tudor, “Ancak isteklerimi yapmaları için güçlü olmalılar. İyi çalışıyorlar. Gelecek için olumluyum” dedi

Kafalarda tamam ama bacaklar kabul etmiyor
Galatasaray Teknik Direktörü İgor Tudor, beINSports'a özel açıklamalar yaptı. Takımın durumunu ve kafasındaki sistemi anlatan Hırvat çalıştırıcı, gelecek planları hakkında da bilgi verdi. İşte Tudor'un sözlerinden öne çıkanlar:
¦ Bizim anlayışımız değişti. Daha sıkı savunmaya yapıyoruz. Podolski, Bruma, Sneijder ve Yasin'in daha fazla savunma yapmak istediğini görüyorum. Beşiktaş maçını kaybetmeyi hak etmedik. Biz de bir frikikle kazanabilirdik.

PAS VAR AMA KOŞMUYORLAR
¦ İyi oyunu uzun süre sergileyemiyoruz ama zeki oyunculara sahibiz. Antalya maçının ilk yarısında pres gördüm, savunma yapma isteği gördüm. Bu çok güzeldi. Yüzde 100 istediklerimi yapabilmeleri için fiziksel olarak hazır olmalılar. Kafa olarak hazırlar ama bacakları kabul etmiyor. İyi çalışan, iyi oyuncular var. Gelecek için olumluyum.
¦ Her antrenörün felsefesi vardır. Benimkisi çok fazla koşmak. Topu kaybettiğimizde hemen kazanmalıyız. Çok pas yapıyoruz ama koşmuyoruz. Son 7 ayda hep pas odaklıydı. Bendeki 'pas ver ve koş', eskisi 'pas, pas, pas...' Ama şimdi pasla koşmalarını istiyorum. Oyuncularımın felsefeyi anlamalarından memnunum.
¦ 10 numara sadece bir sayıdır. 3-4-3'te iki tane 10 numaranız vardır. Önemli olan kaliteli oyunculara sahip olmak.


Galatasaray'ın 2 Aralık 2003'te Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'u 2-0 yendiği maçta Sabri ile Tudor, karşı karşıya gelmişti.

AÇ OYUNCU İSTİYORUM!
¦ Ben aç oyuncuyu oynatmak istiyorum. Geçmişte kazandıklarının önemi olmasın. Cumartesi yensin, Salı yine kazanmak istesin. Ama aç oyuncu, kaliteli değilse tabii ki işiniz zorlaşır.
¦ Oyun anlayışım, Capello ile Ancelotti'nin karışımı. Oyunculara bilgili olduğunuzu göstermelisiniz. Psikolojik yaklaşım önemlidir. Oyunculara sizin bilginizin kazanmaya yardımcı olacağını kabul ettirebilmek lazım. İletişim çok önemli.
¦ G.Saray'da yıllarca kalmak istiyorum, bana inanın... Burası çok büyük bir camia. Taraftarı ve kulübü mutlu etmek istiyorum.
¦ Tabii ki her teknik direktör Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmak ister. Bunu Galatasaray ile kazanmak benim için gerçekten fantastik olur.

OYUNCULAR HENÜZ YÜZDE 16'SINI GÖRDÜ
¦ Oyuncuların benden önce nasıl idman yaptıklarını biliyorum. Yaptırdığım idmanların yüzde 16'sını uyguluyorum henüz.
¦ İdmanda bile kazanmak isterim. Juventus'ta Zidane ile idman yaparken gerçek maç gibiydi. Sert idman yapmazsanız maçlarda nasıl oynarsınız
¦ 3'lü savunma gazeteciler için harika bir konu. Dizilişler önemli değildir. Önemli olan felsefe... 4'lü savunmada bir bek ileri çıkar ve 3'lü kalır. Ben onun yerine 3'lüyü geride bırakıyorum.

TRABZON MAÇINDA BELKİ BEN OYNARIM!
¦ Sakatlıkların sebebi fazla hırs da olabilir. 4 savunmacımız sakat... Trabzon maçında belki ben oynayabilirim! Daha önce 4 savunmacımın sakat olduğunu görmemiştim.
¦ Kenardaki hareketlerim benim karakterim. Duygularımla yaşıyorum, biraz düşürmem gerekiyor. Antalya'da ilk kez atıldım. Bana 'Yapma hoca! yavaş ol' diye uyarabilirlerdi ama direkt attılar.

SABRİ İYİ BİR RUHA SAHİP
¦ Sabri'ye karşı oynadım. Bana çalım atmıştı. Galatasaray'a geldiğimde ona, "Hala burada mısın?" diye sordum. Sabri, Galatasaray'ın efsanesi... İyi bir ruha sahip, bizimle olmasından çok mutluyum.

AİLE OLMADAN ZOR
¦ Ailem Split'te yaşıyor. Belki yazın onları buraya getiririm. Tek yaşamak kolay değil ama bu da bu işin gerektirdiği fedakarlıklar. Adapte olmak lazım.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN