Kafa olarak bunlar benden yaşlı

Sezon sonunda kariyerini noktalayacağını açıklayan Advocaat, takımın içinde bulunduğu içler acısı durumu yönetimle paylaştı

Kafa olarak bunlar benden yaşlı

Takımda sadece idmana çıkıp maaşını bekleyen adamlar var. Böyle şampiyonluk gelmez.
Oyuncuların büyük bölümü değişmeli. Çünkü bazıları kafa olarak benden bile yaşlı.
Zaman içinde art niyetli kişiler olduğunu gördüm. Bunlar aldıkları parayı hiç hak etmiyor!..

F.Bahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Konyaspor mağlubiyeti sonrasında sezon sonu bırakacağını açıklarken, Hollandalı teknik adamın bu kararında futbolcuların kendisine karşı tutumunun etkili olduğu öğrenildi. Advocaat, hafta içerisinde sık sık mücadele konusunda uyarmasına rağmen, sahada yürüyen bir takım görünce, daha fazla dayanamayacağını düşünerek daha önce aldığı kararı kamuoyuyla paylaştı.

FUTBOLU UNUTMUŞLAR!
Hollandalı çalıştırıcının ikinci yarının başından bu yana yönetimle yaptığı görüşmelerde de futbolculara yönelik suçlamalarda bulunduğu, takımda futbol oynamayı unutmuş isimlerin yer aldığını ifade ederek, "Bu isimlerle başarılı olamayız" dediği kaydedildi. Ancak hem yönetimin hem Advocaat'ın uyarılarına rağmen, birçok futbolcuda değişiklik olmadı. İşte bu performanslar, Advocaat'ı antrenörlük mesleğini dahi bırakma noktasına getirdi.

MAAŞINI BEKLEYENLER VAR
Advocaat'ın yönetimle yaptığı görüşmelerde, "Bu zamana kadar hep iyi oyunculardan kurulu dengesiz bir kadro olduğunu söylüyordum. Ancak zaman ilerledikçe, bazı futbolcuların art niyetli olduğunu düşünmeye başladım. Bu takımda aldığı parayı hak etmeyen futbolcular var. Sadece antrenmana çıkıp maaşının yatmasını bekleyen, adamlarla şampiyonluk mücadelesi veremezsiniz" dedi.

YÖNETİMİN İŞİ ÇOK ZOR!
Advocaat, maç sonrası yaptığı açıklamanın öncesi ve sonrasında takımla tek kelime dahi konuşmadı ve futbolcuların yüzüne bile bakmadı. Hollandalı teknik adamın yardımcılarına, "Ben zaten bu mesleğin sonuna gelmiştim. Ancak eğer ekip değişmezse, yönetimin işi gelecek sezon için de zor. Bu futbolcuların tamamına yakınını değiştirmeleri gerekiyor. Çünkü bazıları kafa olarak benden bile yaşlı!" şeklinde konuştuğu bildirildi.

HERKESİ RAHATLATTI!..
Bu arada teknik direktör Dick Advocaat, Konyaspor maçı sonrasında 'Bırakıyorum' açıklamasıyla her kesimi rahatlattı. Hollandalı teknik adam, tribünlerin yönetime dönen tepkisinin bir anda azalmasını sağladı. Sahada yuhalanan futbolcuların da rahat bir nefes almasına vesile oldu. Herkes şimdilik kısa süreliğine huzura kavuştu. Ancak bitime 9 lig ve kupa maçları var. Kalan süreçte bu tepkilerin nasıl yön değiştireceği merak konusu.

OPERASYON HAZIRLIĞI
Advocaa t'ın ayrılacağını açıklamasının ardından F.Bahçe'de gözler futbolcularla ilgili alınacak kararlara çevrildi. Yönetim sessizliğini korurken, ligin bitimiyle birlikte takımda çok ciddi bir operasyon yapılması gündemde. Çok sayıda futbolcuya 'kulüp bul' talimatı verileceği bildirildi. İşte o isimler: Emenike, Van der Wiel, Stoch, Van Persie, Neustadter, Aatif... (Karavaiev ve Fabiano'nun kiralık sözleşmeleri bitiyor ve onlar da geri gönderilecek.)

GECE 9 GÜN TATİL YAPACAK!
Konyaspor yenilgisi sonrası yine oyuncularını suçlayan ve sezon sonunda teknik direktörlüğü bırakacağını açıklayan Fenerbahçe'nin Hollandalı hocası Dick Advocaat tatile çıktı. Dün yapılan antrenmanın ardından ülkesine uçan tecrübeli çalıştırıcının, gelecek hafta Pazar günü akşam saatlerinde İstanbul'a döneceği bildirildi. Milli arada takıma yarına kadar izin veren Advocaat'ın kendisi ise 8 gece 9 gün tatil yapacak!

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN