Kendimizi baskı altına almayacağız

Trabzonspor’un teknik direktörü, “Karşılaşmaya farklı anlamlar yükleyip, baskı altına girmeyeceğiz. Sadece galibiyet hedefimize odaklanacağız” dedi

Kendimizi baskı altına almayacağız
Süper Lig'de Cumartesi günü lider Beşiktaş'ı konuk edecek olan Trabzonspor'da, teknik direktör Ersun Yanal oyuncularının motivasyonunu artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Kazanılan maçlar sonrası takımda bir rehavet havası oluşmasını istemeyen tecrübeli çalıştırıcı, hafif sakatlıkları olan kaleci Onur ile Olcay'ın maça kadar hazır olmalarını istedi. Beşiktaş'ın ligde verdiği şampiyonluk yarışına asla bakmayacaklarını dile getiren Yanal, "Bizim ikinci yarı başında bir hedefimiz vardı o da her maçı tek tek düşünmek. Beşiktaş maçına da böyle bakacağız" dedi. Taraftarların tribünleri tamamen dolduracağına inandığını da vurgulayan Trabzonspor'un teknik patronu, "Beşiktaş maçına sadece kazanılması gereken bir 90 dakika olarak bakıyoruz. Farklı anlamlar yükleyerek kendimizi baskı altına almayacağız. Hedeflerimiz tabii ki var ve bu hedefler için rakip takımın ismine bakmadan kendimiz neler yapabiliriz buna bakacağız" ifadelerini kullandı.

ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR
Yenilmezlik serisini 13 maça çıkaran Ersun Yanal, üç farklı dönemde çalıştırdığı Trabzonspor'da en iyi serisini yakaladı. Fırtına, ligin ikinci devresinde 10 maçta 8 galibiyet ve 2 beraberlik alarak 26 puan topladı.

REKORA DOĞRU: 35 BİN BİLET SATILDI
41 bin 461 kişilik yeni stadında Beşiktaş'ı ağırlayacak Trabzonspor, dün öğle saatleri itibariyle bilet ve kombinelerle birlikte 35 bin rakamına ulaştı. Böylece yaklaşık 34 bin kişinin izlediği Galatasaray maçındaki rekor kırılacak. Trabzon İl Güvenlik Kurulu, 2 bin Beşiktaş taraftarının statta olacağını açıkladı.
BİZE ULAŞIN