‘Senin adın Mesut’

Arsenal’in yıldızı Mesut Özil, kariyerinin ilk dönemlerinde Almanya’da Türk olduğu için kendisine çıkarılan engelleri babasının sözleriyle açıkladı

‘Senin adın Mesut’
Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, İngiltere'nin Daily Mail gazetesine verdiği röportajda ilginç açıklamalar yaptı. Çocukluğunda Almanya'da büyük bir kulübün seçmelerine gittiğini belirten 28 yaşındaki futbolcu, "Açık ara sahanın en iyisiydim. Yüzde 100 seçileceğimi düşünüyordum ama olmadı. Bu 3-4 kez başıma gelince babama 'Neden?' dedim. Bana 'Türk kökenin ve adının Mesut olmasıyla ilgili' yanıtını verdi. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama o dönem Almanya'da katı bir tutum vardı. Başıma gelenleri büyüdükçe daha iyi anlıyorum" diye konuştu.

YİNE UMRE'YE GİDECEĞİM
Mesut, geçen yıl yaptığı umre ziyaretinin fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşması sonrası Almanya'da eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine ise, "Bir Müslüman olarak bu deneyimi yaşamalıydım. Harikaydı, tekrar gideceğim. Fotoğraf paylaştım çünkü birçok taraftar bunu istedi. Kışkırtmak için yapmadım. Bu benim inancım" dedi.

Arsenal ile sözleşmesi Haziran 2018'de sona erecek Mesut, geleceğiyle ilgili kararı henüz vermediğini aktararak, "Burada mutluyum. Yaz aylarında geleceğimle ilgili karar almak için yeterli zamanım olacak" demekle yetindi.
BİZE ULAŞIN