Şaheser istiyorum

“İyi bir takımla oynayacağız. Biz de iyi bir takımız. Oyun olarak bir şaheser ortaya koymak istiyoruz. Eksik oyunculara takılıp kalacak değilim. Umarım futbolumuzun karşılığını alırız”

Şaheser istiyorum
Kartal'ın patronu Şenol Güneş dev maç öncesi oyuncularına hedefi gösterdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lyon'da düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yapı. Tecrübeli çalıştırıcının konuşmasından satır başları şöyle:
Dünya bir kriz yaşıyor, futbola da yansıyor. İşte bombalama olayı.. Futbol huzurlu bir ortamda, şiddetin olmadığı ortamda oynanıyor.
İyi bir takımla oynayacağız. Biz de iyi bir takımız. Oyun olarak bir şaheser ortaya koymak istiyoruz. Yarınki (bugün) oyunun bu eğlenceli tarafının ortaya çıkmasını istiyoruz.
Ben sonuca değil, sürece bakıyorum. Futbolun karşılığını almak da istiyoruz. Hak edenin kazanacağı bir oyun olsun. İlk mücadele her şeyin sonu olmayacak. Bunun ikinci randevusu da var.

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ
Lacazette üst seviyede bir oyuncu. Hücuma dönük bütün oyuncuları öyle. Bu bir avantaj... Bunu nasıl ters çevirirsiniz, siz de kendinize güveni yansıtırsınız. Biz de onu yapacağız.
Belki bizim de avantajımız. Oyun formatımız eldeki oyunculara göre en iyisi olacak. Eksik oyuncularımıza takılıp kalacak değiliz. Güzel maç olmasını bekliyoruz.
Genç, yaşlı olarak bakmamak lazım oyunculara. Buffon kaç yaşında Juventus'ta oynuyor? Yaştan çok, verimi önemli.
Lyon-Beşiktaş maçının yeni dostluklara vesile olmasını, Fransa-Türkiye ilişkilerine katkı yapmasını diliyorum. Futbolun eğlencesi önde olmalı.

GÖKHAN GÖNÜL ACELE DAVRANDI!
Şenol Güneş'le birlikte basının karşısına çıkan ve ilk sözü olan Gökhan Gönül, "Beşiktaş olarak her kulvarda sahaya kazanmak için çıkan bir takımız. Yarın da kazanmak için sahada olacağız. Kazanıp Beşiktaş'ın tarihine geçmek istiyoruz" deyince hocası Güneş'in şu uyarısıyla karşılaştı: "Gökhan Gönül acele davrandı, önce kazanmaktan bahsetti. Ben önce sonuca değil, iyi oyuna bakıyorum. Oynayacağımız oyun mühim. Kendimizi test edeceğiz."
BİZE ULAŞIN