Advocaat: Bu halinizle mi formayı alacaksınız?

Ümraniye ile oynanan hazırlık maçında yenen 2 gole çok kızan Fenerbahçe Teknik Direktörü, acil toplantı yaptığı yedek oyunculara ağır konuştu: “Yaptığınız işi ciddiye almıyorsunuz.”

Advocaat: Bu halinizle mi formayı alacaksınız?
Fenerbahçe, önceki gün oynanan hazırlık maçında Ümraniyespor'u 4-2 mağlup ederken, teknik direktör Dick Advocaat, yenilen iki gol sonrası adeta çıldırdı. Hollandalı hocanın, bu iki gol nedeniyle yedek oyuncularla acil bir toplantı yapıp ağır bir fırça çektiği öğrenildi. Advocaat'ın özellikle stoperler ve ön liberolara ağır ifadeler kullandığı bildirildi. "Yediğimiz iki gol amatör takımların yediği gollerle eş değer" diyen Advocaat'ın, "Yaptığınız işi ciddiye almıyorsunuz. Herkes bana neden Akhisar maçında oyuncu değiştirmediğimi soruyordu. Siz de oynamadığınız için tepki koydunuz. Şimdi ben size soruyorum, oyuncu değiştirseydim de böyle gol mü yeseydik? Bu halinizle mi formayı alacaksınız?" diye sorduğu öğrenildi.

BAŞROLDE NEUSTADTER VAR
Advocaat'ın genel olarak isim vermeden tepki koyduğu, ama yenilen gollerde başrolde Neustadter'in bulunduğu kaydedildi. Bu arada Hollandalının, Ümraniye maçında Salih, Stoch ve Yiğithan'ın performansından memnun kaldığı kaydedildi.

3-1 kazanılan Akhisar Belediyespor maçında oyuncu değişikliği yapmadığı için eleştirilen Advocaat bu konu hakkındaki sorulara, "Değişiklik yapmam için hiç sebep yoktu" yanıtını vermişti.
BİZE ULAŞIN