Beşiktaş savunmasında kimler oynayacak?

Beşiktaş'ta Marcelo'nun cezasının ardından Adriano'nun da sakatlığı nedeniyle Lyon karşısında forma giyemeyecek olması tedirginlik yarattı.

Beşiktaş savunmasında kimler oynayacak?

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ikinci maçında, 2-1'in rövanşında Lyon'la karşılaşacak. Yarın TSİ 22.05'te oynanacak olan maç öncesi siyah beyazlı takımı savunma hattındaki sakatlıklar düşündürüyor.

İlk maçta gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Marcelo'nun ardından Adriano da son yapılan idmanda yaşadığı sakatlık nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecek.

Rhodolfo ve Ersan Adem Gülüm'ün UEFA kadrosunda olmaması nedeniyle stoper hattında kimleri oynatacağını düşünen Şenol Güneş'in elinde o bölge için Mitrovic ve Atınç kaldı.

Ayrıca Necip Uysal ve Tosic de zaman zaman stoper oynayabiliyor. Güneş'in Necip-Mitrovic tandemini kurup bekleri de Gökhan Gönül ve Tosic'e emanet etmesi ihtimaller arasında.

Bunun yanında daha önce de denediği gibi Beck'i sol beke alıp, stopere Tosic'i çekmesi de beklenebilir. Düşük de olsa bir diğer ihtimal ise; sakatlıktan dönen Caner'in sol bekte ilk 11 başlaması.

Muhtemel savunma hattı alternatifleri

Gökhan-Necip-Mitrovic-Tosic

Gökhan-Necip-Tosic-Beck

Gökhan-Mitrovic-Tosic-Caner

BİZE ULAŞIN