UEFA bize gol attı

Şenol Güneş, Lyon rövanşı öncesi açıklanan cezaya sert çıktı: “UEFA’nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. Cezanın veriliş zamanı manidardır. Ben bunu senaryonun bir parçası olarak görüyorum. Bizi boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız, sahada savaşacağız.”

UEFA bize gol attı
Beşiktaş'ın camiası ve teknik direktörü Şenol Güneş, UEFA'nın iki yıl ertelemeli bir yıl men cezası ile sarsıldı. Tecrübeli teknik adam, Lyon rövanşını değerlendireceği basın toplantısının hemen öncesinde kamuoyuna duyurulan söz konusu karar için, "UEFA bize maç öncesi gol attı" yorumunu yaptı. Şenol Güneş, "Bu karar ile kazanan Lyon'dur, kaybeden ise Beşiktaş ve futboldur" derken, UEFA Disiplin Kurulu'na ağır göndermelerde bulundu. İşte Güneş'in öne çıkan satır başları:

HAYATIMIN HAKSIZLIĞI OLABİLİR
UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. Cezanın veriliş zamanı manidardır. Ben bunu yazılan senaryonun bir parçası olarak görüyorum. Bizi boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız, sahada savaşacağız.
UEFA belki bize maç öncesi bir gol atmıştır ancak biz o golü çıkarmayı biliriz.
50 yıl içerisinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim. Taraftarı biz almadık, sen aldın. Saha senin sahan... Futbola bir ceza verilmiştir. Taraftarlarını buraya getirmemeleri de bu ceza için bir ön hazırlıktır diye düşünüyorum.

YA FRANSIZLAR MADDE ATARSA!
Şiddet varsa ceza alınmalı, caydırıcı da olmalı. Ama ceza verilirken haksızlık yapılırsa, zararı daha ağır olur. UEFA terazisinin nereye daha ağır bastığı açıktır.
Taraftarımız tüm enerjisiyle provokasyonlara gelmeden bize sonuna kadar destek olmalıdır.
Oynanmamış maçın cezasını alıyoruz. O kadar bilet satıp, para kazanacaksın, eee satma! Bütün sorumluluk onlara ait ama Lyon, kazançlı çıkıyor. Bütün maçlar seyircisiz oynansın, ceza olmasın o zaman.
Yarın (bugün) 10 tane Fransız'dan birisi sahaya bir şey atarsa, biz ceza alacağız... Böyle adalet dağıtamazsınız. Tek taraflı adalet, adalet değildir.

FUTBOL AYAKLA OYNANIR!
Şenol Güneş, zorlu mücadeleye ilişkin olarak ise, "İki iyi bir tak-ı mın çok iyi bir maçı olacak. Oyunun iki yönünü iyi oynadığımız takdirde tur şansımız yükselir. Fair-play içerisinde geçmesini diliyorum. Futbol, ayakla oynanan bir oyundur ve biz ayakla oynamak için sahaya çıkacağız. Ben futbolcularıma güveniyorum. Marcelo ve Aboubakar cezalı, oynaması şüpheli olan oyuncularımızın durumu ise antrenman sonrası belli olacak. Neticede kimin oynadığı değil, sahaya çıkanların ne vereceği daha önemli. Tekrarlıyorum; ben oyuncularıma güveniyorum" diye konuştu.

LYON MÜSABAKASINI ŞÖLENE ÇEVİRMEK HER BEŞİKTAŞLI'NIN GÖREVİDİR
Beşiktaş Kulübü, skandal ceza sonrası resmi sitesinden sert bir açıklama yaparak, taraftarlarını uyardı: "Karar haklı görülebilir ve kabul edilebilir değildir. Taraftarımıza ve camiamıza önemli görevler düşmektedir. Sükunetimizi korumalı, Beşiktaşımızı zor durumda bırakacak hal ve hareketlerden uzak durmaya özen göstermeliyiz. Lyon maçını bir şölene çevirerek, futbolun tüm güzelliklerini yansıtarak kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek her Beşiktaşlı'nın görevidir."
BİZE ULAŞIN