Beşiktaş’ın yanındayız

Bakan Kılıç, UEFA’nın verdiği cezayla ilgili olarak, “Beşiktaş kulübü itirazını yapacak. Biz de elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi

Beşiktaş’ın yanındayız
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezasıyla ilgili konuştu. Kılıç, "UEFA'nın bu kararı, gözden geçirilmesi gereken bir karar. Hem aynı cezanın verilmesinin hem de içeriğinin gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Sorumluluk üstlenen kulüp ile misafir olan bir kulüp. Takip ettiğim kadarıyla Beşiktaş kulübü de itirazını yapacak. Biz de elimizden ne geliyorsa ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

TAHKİM'E BAŞVURU BUGÜN
Beşiktaş Kulübü bugün UEFA'nın verdiği ağır ceza için Tahkim Kurulu'na resmen başvuru yapacak. Başkan Fikret Orman da savunma ekibinde yer alacak.

DİVAN SEÇİMİ YİNE MAHKEMELİK
Beşiktaş'ta geçen hafta yapılan Divan Kurulu seçimi yine mahkemelere taşındı. Eski Divan Başkanı Yalçın Karadeniz ve bazı üyeler mahkemeye başvurarak, son divan seçiminin usulsüz olduğunu öne sürdü. İtiraz dilekçelerinde Karadeniz'in hala başkan olduğu iddia edilerek son divan kurulu seçiminin iptali için mahkemeye başvuru yapıldı. Daha önce 2016 yılında Ali Rıza Dizdar açtığı dava ile ilk olağan Divan Kurulu Seçimi'ni iptal ettirmiş ve zincirleme bir süreç başlamıştı.
BİZE ULAŞIN