Sütten ağzı yanan!

Galatasaray Başkanı Özbek, yine ceza almamak için ince eleyip sık dokuyor

Sütten ağzı yanan!
"UEFA, ilk defa bir karar alarak, Galatasaray'ı Avrupa'dan men etti. Sütten ağzımız yandı, artık yoğurdu üfleyerek yiyoruz"
"UEFA ile yeni anlaşma planlıyorum. Bu uygulama yönetimleri de hizaya getiriyor. Oyuncu maaşlarını 61 milyon Euro'ya çektik ama yetmez"
"Galatasaray'ın zarar seviyesinin istenen düzeye gelmediğini söylediler. Mali disiplinden taviz vermeden devam etmeliyiz"


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarıkırmızılı gündemi A Spor'a değerlendirdi. Canlı yayında birbirinden çarpıcı açıklamalar yapan Özbek, özellikle Galatasaray'ın mali durumuna ve UEFA ile yürütülen görüşmelere açıklık getirdi. Galatasaray'ın üç yıl boyunca toplam 30 milyon Euro'nun üzerinde zarar ettiği için Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde iki yıl Avrupa'dan men cezası aldığını ve itiraz sonucu bu cezanın bir yıla düştüğünü hatırlatan Özbek, "Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Yeni ceza almamak için çaba harcıyoruz" dedi. İşte Galatasaray Başkanı Özbek'i o çok özel açıklamalarından öne çıkan satır başları:

"GALATASARAY BİR MARKA" DEDİLER
Yılbaşından sonra hiç vakit kaybetmeden UEFA'ya gittim, oturduk, konuştuk.
Travma geçirdiğimizi, bir daha olmaması için ne gerekiyorsa yapacağımızı aktardım. Çok olumlu karşıladılar. 2-3 ayda bir görüşme kararı aldık.
"Mali raporunuzu getirin, Galatasaray bizim için önemli bir marka" dediler. Haklılar... 30- 40 milyon taraftarımız var.
Son olarak Helsinki'de UEFA Başkanı Ceferin ile görüştük. Yıldırım Demirören'den de rica ettim o da görüşmemize katıldı.

SEZONA YENİ ANLAŞMA İLE BAŞLANIR
Oyuncu maaşlarının 65 milyon Euro'yu geçmemesini istemişlerdi, 61 milyona çektik ancak zarar seviyemizin istenen düzeye gelmediğini söylediler.
UEFA ile yeni bir anlaşma yapmak istiyorum. 2016-17 rakamları Eylül-Ekim gibi giriliyor. O dönem yeni anlaşma olur.
Yeni bir anlaşma Galatasaray'ı finansal olarak disipline edecektir. Bugün ben yarın bir başkası olur ama kim olursa olsun kurallara uyma zorunluluğu olacaktır. Bu uygulama yönetimleri hizaya getiriyor.

DİĞERLERİ FETÖ'CÜLERİ KOVMUYOR
Özbek'in vurgu yaptığı diğer konular ise şöyle:
Biz, tescilli FETÖ Terör Örgütü destekçilerini kulübümüzden ihraç ettik. FETÖ konusunda tavrını bizim kadar net koyan başka bir kulüp yok! Varsa ben bilmiyorum!
İgor Tudor ile bir yıl daha sözleşmemiz var. Genç ve hırslı bir teknik adam. Rocky Balboa'nın 'Kaplan gözlü' diye bir tanımı vardı. Tudor da öyle.
Wesley Sneijder ve Bruma'ya gelen bir teklif yok. Gelirse değerlendirilebilir.
Balotelli ile görüşmedik. Bu iddialar nereden çıkıyor bilemiyorum.
Yönetimi istifaya davet edenler kulübümüze zarar verdiklerinin farkında değiller.
BİZE ULAŞIN