A Spor’a linç girişimi

Rize’de 2 puan bırakan Başakşehirli futbolcular ve kulüp çalışanları, maç çıkışı Emre Belözoğlu’nun taraftarla yaşadığı tartışmayı görüntüleyen A Spor muhabirlerine saldırdı...

A Spor’a linç girişimi
Çaykur Rizespor ile deplasmanda oynadığı maçta 3-3 berabere kalarak şampiyonluk yarışında çok önemli 2 puan kaybeden Medipol Başakşehirli futbolcular, stat çıkışında basın mensuplarına terör estirdi. Karşılaşma sonunda teknik direktörler basın toplantısı yaparken Başakşehirli Emre Belezoğlu, tel örgüler arkasında kendisine sevgi gösterilerinde bulunan bazı taraftarlarla görüştüğü sırada arka taraftan bir kişi küfür etti. Bunun üzerine küfür eden taraftara tepki gösteren Emre Belözoğlu'nu görüntüleyerek görevini yapmaya çalışan A Spor muhabiri Selman Kutlu ile kameraman Ahmet Çağlar Yıldırım, Başakşehirli futbolcular ve kulüp çalışanlarının saldırısına uğradı.

A Spor muhabiri Selman Kutlu darp raporu alıp saldırganlardan şikayetçi oldu.

YERDE TEKMELEDİLER
Görüntü alınmasına karşı çıkan Başakşehir kafilesi, kamerayı almak istedi. Bu sırada kamerayı alan Selman Kutlu'nun üstüne gelen kaleci Volkan Babacan, Kutlu'nun boğazına sarıldı. Ardından da çok sayıda Başakşehirli oyuncu ve kulüp çalışanı deneyimli muhabiri adeta linç etmek istedi. Yaşanan kavga güvenlik kameralarına da yansırken, özellikle futbolculardan Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan yere düşen Kutlu'ya çok sert tekmeler attılar.


DARP RAPORU ALDI
Polisin araya girmesiyle uzaklaştırılan futbolcular güçlükle otobüse bindirildi. Bu sırada olay yerine gelen Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı da durumu öğrenmeye çalıştı. Linçten kurtulan A Spor muhabirleri Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım, hastaneye götürüldü. Başından yaralanan Kutlu darp raporu aldı. Ardından iki gazeteci polise giderek saldırgan futbolculardan şikayetçi oldu.


SERKAN KORKMAZ: A SPOR SPOR YAYINLARI KOORDİNATÖRÜ
Gerekeni yapacağız
Rize'de yaşananlar kelimenin tek anlamıyla Türk futbolu adına utanç verici... Futbolumuzu sadece teknik anlamda değil, tüm yönleriyle, tüm boyutlarıyla, enine boyuna masaya yatırmamız lazım. Futbol kültürümüz can çekişiyor. Futbol, kısa yoldan köşe dönmenin bir aracı değildir. Futbol büyük bir kültürdür. Sezon boyunca Türkiye'nin en sempatik takımı ilan ettiğimiz Başakşehirli futbolcuların zor şartlarda görevini yapan genç basın mensuplarına hunharca saldırmasını kelimelerle ifade etmekte güçlük çekiyorum. Meslektaşlarımızın maruz kaldığı bu çirkin saldırı karşısında gereği neyse yapacağız.

SERT TEPKİ: SPOR AHLAKI BU MU!
Türkiye Spor Yazarlar Derneği de (TYSD) çirkin saldırıya sert tepki gösterdi. "Spor ahlakı bu mu!" başlığıyla yapılan açıklamada, "Spor ahlakına sığmayacak bir kaba kuvveti, organize bir şekilde, görevini geçekleştiren meslektaşlarımıza uygulayarak darp eden futbolcuları ve Başakşehir kafilesinden olaya karışanları en şiddetli şekilde kınıyor, Türkiye Spor Yazarları Derneği olarak olayın takipçisi olacağımızı dile getiriyoruz. Yaralanan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir bir daha bu tür saldırıların yaşanmamasını temenni ederiz" ifadeleri kullanıldı.
BİZE ULAŞIN