Onlar oynadı biz kazandık

“Galatasaray’ın galibiyet için savaşacağını biliyorduk. Dürüst olmak gerekirse, oyunun büyük bölümünde üstün olan taraf onlardı. Ama sonuçta biz kazandık”

Onlar oynadı biz kazandık
"Harika bir maç olmadı ama golü atan bizdik. İhtiyacımız olan da buydu zaten. Maç maç düşünüyoruz. Bundan sonra da önümüze bakacağız"
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Galatasaray karşısında çok iyi bir maç çıkarmadıklarını ancak kazandıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Sarı-kırmızılı ekibin galibiyet için her şeyi yapacağını bildiklerini vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, "Maçın ilk yarısında iki takım da çok mücadele etti. Onlar biraz daha oyunu kontrol etti. İkinci yarı da hemen hemen aynı şekilde geçti. Rakibimiz biraz daha fazla pozisyon üretti. Harika bir maç olmadı ama golü atan bizdik. İhtiyacımız olan da buydu zaten" ifadesini kullandı. Galatasaray'da Selçuk İnan ve Wesley Sneijder'in harika oyuncular olduğunu ve onlara erken baskı yapmayı planladıklarını belirten Dick Advocaat şöyle konuştu:

ŞİMDİ HEDEF KUPA
"Dürüst olmak gerekirse, oyunun büyük bölümünde Galatasaray üstün olan taraftı. Tabii ki burada ev sahibi avantajından da bahsetmek lazım. Ama kazanan biz olduk. Şimdi önümüzde Türkiye Kupası var. Çarşamba günü oynayacağımız o karşılaşmaya bakacağız. Ondan sonra ligi düşüneceğiz. Biz her zaman maç maç bakıyoruz. Bundan sonra da yolumuza öyle devam edeceğiz."

BU ÇOCUĞU AĞLATTINIZ UTANIN!
Son dakikada gelen yenilgi sonrası gözyaşlarına engel olamayan minik G.Saray taraftarı ekrana böyle yansıdı. Bu görüntü, sosyal medyada büyük yankı buldu. Taraftarlar, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bir çocuğu ağlattınız, utanın" diye yönetimi hedef aldı. Sarı-kırmızılılar yönetimi istifaya davet etti.

GELDİK GÖRDÜK YENDİK
F.Bahçe'nin resmi twitter hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulunuldu. Arena'ya geldikleri görüntüye "Geldik" yazan sarı-lacivertliler, stat içinden paylaşılan bir fotoğrafa "Gördük", Josef'in golüne de "Yendik" notunu düştü.
BİZE ULAŞIN