Aman kimse duymasın

Hollandalı hoca yaşanan bu zaafı G.Saray’ın öğrenip oyun planlarını değiştirmemesi için gizlilik kararı aldı... Sağlık heyeti Brezilyalı futbolcuyu maça yetiştirmek için yoğun ilaç takviyesi yaptı. TT Arena’da sahaya çıkan Josef kafa golüyle kahraman oldu... Advocaat tecrübesiyle derbiyi kazandı

Aman kimse duymasın

Fenerbahçe'de Josef de Souza'nın hikayesi derbiye damga vurdu... Brezilyalı oyuncu, maçtan bir gün önce yapılan son taktik idmana yüksek ateş ve grip nedeniyle katılamadı. Advocaat'la görüşen oyuncu, "Oynamak için elimden geleni yapacağım. Beni hemen planların dışına atmayın" dedi. Advocaat Souza'nın son antrenmana çıkamayışı, basından gizlenirken, oyunculara "Bu durumu hiçbir yerde ağzınızdan kaçırmayın. Rakip öğrenip farklı taktikler üzerinde çalışmasın" uyarısı yapıldı.

OYNAMAYA HAZIRIM
Sağlık heyeti de yoğun tedaviye başladı. Takım otobüse bineceği saatlerde Brezilyalı yıldız, Advocaat'ın yanına gitti ve "Kendimi iyi hissediyorum. Oynamaya hazırım" dedi. Hollandalı teknik adam şaşırdı. Souza'ya "Emin misin?" diye tekrar tekrar sordu. Souza TT Arena çimlerine ayak bastığında hala ateşi düşmemişti. Maç içinde her zamanki güçlü görüntüsünden uzaktı. Ancak son anlarında yaptığı kafa vuruşuyla, adeta gösterdiği özverinin karşılığını alarak derbi zaferinin kahramanı oldu. Josef ateşiyle derbiyi yakarken, Advocaat'ta tecrübeiyle derbiyi oynanmadan kazanmış oldu!

BİZE ULAŞIN