Söz seneye şampiyonuz

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu’nda sarı-lacivertlilere seslendi

Söz seneye şampiyonuz
Seneye mali kongrede şampiyon bir F.Bahçe olarak huzurlarınıza geleceğim. Bunu bazı yüzsüzlere karşı yapacağım.
Seyircilerin bir kısmı benimle küsmüş! Tribünlerin dolmamasında bu etken değil. Lider takımın stadı 25 bin kişiye oynuyor!.
2-3 antrenörle görüşmelerimiz sürüyor. Futbolcularla ilgili de çalışmalar yapılıyor. Mayıs ayı içinde transferleri bitireceğiz.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşen Yüksek Divan Kurulu toplantısında ses getiren açıklamalar yaptı. Trafik nedeniyle toplantıya geç katılan Yıldırım, önce mali genel kurulda açıklama yapacağını söyleyerek konuşmak istemedi. Ancak üyelerin ısrarları üzerine kürsüye çıkan Başkan, gelecek sezon şampiyon olacaklarını belirterek rakiplerine meydan okudu. İşte Yıldırım'ın sarı-lacivertlilere mesajları:

ADVOCAAT'A 'KAL' DEDİK
Seneye mali kongrede şampiyon bir F.Bahçe olarak huzurunuza geleceğim. Bunun sözünü veriyorum. Bunu bazı yüzsüzlere karşı yapacağım.
Futbolda bu sezon kötü zaman geçirdik. Uyum olmadı. Hocamız, Hollanda Milli Takımı'na gitmek için teklif aldı. Bir yıl orada çalışma yapacak. Biz kendisiyle ocak ayında görüşüp, kalmasını söyledik. Kendisi, kulüp takımlarında çalışmak istemediğini belirtti.
2-3 antrenörle görüşmelerimiz sürüyor. Görüştüğümüz hocaların fikirleri doğrultusunda futbolcularla ilgili çalışmalar yapılıyor. Mayıs ayı içinde transferleri bitireceğiz.

ARTIK KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM
Basketbol şubesi bütçede açık veriyor. Geçen mali kurulda, 'Böyle devam ederse, ilave borç geliyor.' dedim. Kimse umursamadı. Bu düşünceyle devam edersek, sonu iyi değil. Bir yerde 'dur' diyeceğim. Bunu herkes bilsin. 'Dur' damgasını vuracağım. Erkek basketbol için Doğuş Grubu ile bazı çalışmalarımız var. Tam bitmiş bir şey yok.
Basketbolda 26 milyon Euro bütçemiz var. 13 milyon Euro da alacağımız var. Bütçe güçlü olursa, güçlü sporcular gelir. Futbolda 45-50 milyon Euro bütçe var. Karşı takımlar bir oyuncuya 100 milyon Euro veriyor. Kendimizi aldatarak hayata devam ediyoruz. 'Avrupa'da şampiyon olacağız' diyoruz. Bunlarla olmaz.
Fenerbahçe'nin borcu 270 milyon dolardır. Bu, hem Futbol AŞ hem de derneğin borcu. Bankalarla görüşüyoruz. Bunları 10 yıla yaymak için ve yeni gelir kaynağı oluşturmak için çalışıyoruz. Diğer kulüplerin 500 milyon doların üstünde borçları var.

LİDER BEŞİKTAŞ BİLE 25 BİN KİŞİYE OYNUYOR
Basketbolda THY Avrupa Şampiyonu olma şansımız yüksek. Yalnız 88 liraya satışa çıkardığımız biletler zor satılıyor. Türkiye'nin şartları ağır. Lider takımın stadı 25 bin seyirciye oynuyor. 2011'de 3 Temmuz'dan sonra Fenerbahçe'nin stadı yalnız 50 bin kadın ve çocukla doluyordu. Seyircilerin bir kısmı benimle küsmüş... Bunların hiçbiri etken değil.
Tüm branşlarda iddialıyız. Çelik çomakta bile iddialıyız. Burası spor kulübü ise başarılıyız ama futbol kulübüysek başarısızız. Bu başarısızlıktan en başta sorumlu yönetimdir.
Devlet büyüklerimizden Samandıra'da tesislerimizin karşısında 200 dönüm arazi istedik. Bunun tahsisi için bazı çalışmalar yapılıyor. Eğer tahsis edilirse, oraya üniversitenin bir bölümü ile altyapılarla ilgili tesis için bir plan hazırladık.

KOCAMAN YÜZDE 90 YENİ PATRON!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün 2-3 antrenör ile görüşme halinde olduklarını açıklasa da Aykut Kocaman ile her konuda anlaşma sağlandığı biliniyor. Sezon sonunda Atiker Konyaspor ile yollarını ayırarak sarı-lacivertli ekibin başına geçmeyi bekleyen Kocaman'ın, yönetime transfer listesi verdiği ve sarı-lacivertlilerin bu isimler üzerinden çalışmalarını yürüttüğü gelen haberler arasında.

HOLLANDA İZİN ALACAK
Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, basın mensuplarıyla sohbet etti. Advocaat'ın Hollanda Milli Takımı'nın başına geçmesiyle ilgili sorulara, "Gidecekse, Hollanda Futbol Federasyonu bizden izin almalı" cevabını veren Uslu, transferle ilgili ise "Kiminle görüşsek 30-40 milyon Euro'dan bahsediyorlar. Kiralık olarak alabiliriz" dedi.

BORÇ 403 MİLYON TL
Toplantıda mali durumla ilgili üyelere açıklamada bulunan Fenerbahçe Kulübü Denetleme Kurulu Üyesi İlhan Aydoğdu, derneğin borcunun 403 milyon lira olduğunu belirtti. Alacakların 15 milyon 552 bin 118 lira olduğunu kaydeden Aydoğdu, bunların düşülmesi sonrasında net borcun 403 milyon 326 bin 750 lira kaldığını vurguladı.

TARAFTAR NE DEDİ?
Aziz Yıldırım'ın açıklamaları sosyal medyada büyük yankı buldu. F.Bahçeli taraftarlar, başkanın sözlerini şöyle yorumladı: "Her şeyden bahsediyor, istifadan bahsetmiyor… Yine mi şampiyonluk sözü verdi! Biz bu filmin sonunu biliyoruz… Aziz Yıldırım'ın hataları olabilir ama onun kadar büyük Fenerbahçeli tanımadım."
BİZE ULAŞIN