9 Haziran’da portakal

9 Haziran’da portakal

Hollanda Futbol Federasyonu, milli takım teknik direktörlüğüne Dick Advocaat’ı getirdiğini resmen açıklarken, göreve başlama tarihini 9 Haziran olarak duyurdu

  • Futbol
  • Çarşamba 10.05.2017
Fenerbahçe'den ayrılacağını haftalar öncesinden duyuran Dick Advocaat'ın yeni görev yeri netleşti… Hollanda Futbol Federasyonu Danny Blind'in yerine Advocaat 'ın geçeceğini dün düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Bu açıklamadan sonra Advocaat'ın, kupada Başakşehir'e elenilmesi halinde F.Bahçe'den ayrılacağı iddiaları ortaya atıldı. Ancak bu dedikodulara Advocaat bizzat yanıt verdi: "Burada güzel bir yıl geçirdim. Kulüple iyi şartlarda çalıştım. Fenerbahçe'yi erken bırakmak gibi bir davranışım olamaz. Mesaim bitmeden Hollanda Milli Takımı'nın başına geçmeyeceğim." Hollanda Federasyonu da bir açıklama daha yaparak Advocaat'ın göreve başlama tarihini 9 Haziran olarak duyurdu. Lig, 4 Haziran'da bitiyor.

Milenyumda derbi canavarı kesildiler
Fenerbahçe, 'Milenyum' olarak adlandırılan 21. yüzyılda derbilere damga vurdu. Galatasaray ve Beşiktaş'la Süper Lig'de oynadığı 75 derbinin 57'sini kaybetmedi. Sarı-lacivertliler, söz konusu dönemde derbilerde, 40 galibiyet, 17 beraberlik, 18 yenilgi aldı. Son 18 sezonda derbi galibiyeti almadan Süper Lig'i tamamlamazken Kadıköy'de 37 derbide 3 kez yenildi.

Advocaat, F.Bahçe'ye gelmeden önce 3 ay Hollanda Milli Takımı'nda teknik direktör yardımcılığı yapmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN