Lens olayı çok ciddi

“Lens, Dinamo Kiev’e gitmeden önce ilgilendiğimiz bir isim. Çin’den yüksek teklif gelirse çıkış maddesi istediği için transfer olmamıştı. Şimdi menajeri Beşiktaş’ı çok istediğini ifade ediyor”

Lens olayı çok ciddi
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Turkcell TV+ platformu üzerinden yayın yapan Life+ kanalında, 'Spor Meydanı' programının konuğu oldu. Spor medyasının önde gelen isimlerinin sorularına yanıt veren Orman, yeni sezon öncesi gönlünde yatan aslanı duyurdu: Jeremain Lens. İşte kiralık giydiği Fenerbahçe forması altında çok başarılı bir performans sergileyen Lens hakkında Orman'ın sarf ettiği o çarpıcı sözler: "Lens ile Kiev'e gitmeden önce yakından ilgilenmiştik. Fenerbahçe'ye gitmeden önce de görüştük. Çin'den yüksek teklif gelirse, sözleşmeye çıkış maddesi koydurmak istediği için transferi gerçekleşmemişti.

ÇİN LİGİ'NE 20 MİLYON EURO İHRACAT YAPABİLİRİZ
Beşiktaş araç olarak kullanılacak takım değil. Messi olsa bile. Sonra Fenerbahçe'ye gitti. Son derece kabiliyetli ve düzgün bir çocuk. Menajeri, Beşiktaş'a gelmeyi çok istediğini söyledi. O arzu ve istek içerisinde. Görüşeceğiz, bakacağız ancak şu an itibariyle kesinleşen bir şey yok." Orman, yeni sezon transfer planları hakkında ise, "Beşiktaş'tan ayrılmak isteyen bir oyuncu yok ancak çok fazla talep var. Çin takımları, oyuncularımıza büyük ilgi gösteriyor. Çin'e 20 milyon Euro (80 milyon lira) civarı ihracat yapabiliriz" açıklamasını yaptı.

YILDIRIM TAVRININ KARŞILIĞINI GÖRÜR!
"Mehmet Ekici transferini engellediğimiz tamamen yalan. Kimse başarısızlığını Beşiktaş'a fatura etmesin. Beşiktaş'a kim nasıl davranırsa, aynı şekilde karşılığını görür. 'Ben oyuncularını alır, yedek oturturum' diyorsan, karşılığını görürsün. Aziz Yıldırım, çıktı, 'Quaresma bize gelmek istiyor, belgesi var' dedi. Belgeyi istedim, hani nerede belge? Bu zihniyetle mücadele ederim, aynı şekilde karşılığını alır."

BAYRAK YAKILMASI ÇOK ÜZÜCÜ BİR OLAY
"Fenerbahçe'nin bayrağını yakan çocukla fotoğrafım çıkmış. Ne yapayım, günde bin kişi ile fotoğraf çektiriyorum. Nereden bilebilirdim, böyle bir olay yapacağını? Bayrağı yakınca ellerine ne geçti? Tasvip etmem mümkün değil, üzüldüm. Bizimki yakılsa yine aynı duyguları hissederdim."

EUROLEAGUE HIRSIZLIK ORGANİZASYONU
"Ben Euroleague'e karşıyım, bence bir hırsızlık organizasyonu. Oraya takım göndermem. İspanyol bir şirket kurmuş, takımlara küçük yüzde vermişler. Büyük sponsorlar var. Fazla para vereni alıyorlar. O kadar para harcayacağım, para İspanyol'un cebine girecek. Maçları yöneten de şirketin para verdiği hakemler. Darüşşafaka'yı Real Madrid karşısında yediler mesela. Real ve CSKA para harcıyor oraya ama bence gerizekalılık. Biz Real Madrid değiliz. Rus patron da nereden geldiği belli olmayan parayı harcıyor. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu tabii ki çok değerlidir ama kulüp çok zarar ediyor... Bu duruma karşıyım."

VODAFONE ARENA'NIN İSMİ DEĞİŞECEK
Fikret Orman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği doğrultusunda stattan 'arena' kelimesinin kaldırılacağını söylerken, ayrılacağı iddia edilen yardımcı antrenör Tamer Tuna hakkında ise, "Benimle konuşmadan bir yere gidemez" dedi.

ORMAN'DAN AL TRANSFER HABERİNİ:
TALİSCA: Gelecek yıl UEFA ile anlaşmamız bitecek. Talisca da kalmak istiyor. Önümüzdeki sezon için agresif ve ciddi bir teklifimiz olabilir.
TOLGAY: Inter, Milan, Roma, Napoli hepsi Tolgay'ı istiyor. Ancak bana gelen bir teklif yok. Sözleşmesin i uzatmak istiyoruz, oynamak için can atıyor.
GOMEZ: Gelmek isterse diye bir şey söylemek istemem. Bugün konuştuğunuz yarın önünüze gelir. Şu an için planlarımız arasında yer almıyor.
ADRİANO: Beşiktaş'ta kalacak. Cazip bir teklif gelirse satarız, gitmek isterse orasını bilemem.
DEMBA BA: Müthiş bir santrfor. Kalmasını, hatta 2-3 yıllık imza atmasını çok istiyorum.
GÖKHAN TÖRE: İyi futbolcu, geri dönüyor. Beşiktaş, West Ham'dan büyük, kendisine dikkat edecek.
QUARESMA: İnanılmaz çalışkan. Talisca ile beraber çalışıyorlar. Futbolculuğunu tartışmam. Tekrar imza atarken, Beşiktaş'ın büyüklüğünü anladı. Burası onun eviydi. Taraftar ona, o taraftara aşık.
GÖKHAN İNLER: Ayrılmayacak, burada kalacak. Hem ben hem Şenol Hoca çok az oynadığı için üzgün.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN