Tolga’ya haksızlık yapıyoruz

Tolga gol yediğinde ‘hadi git’ diyoruz ama başkası yediğinde ‘gitme’ diyoruz. Bu bir haksızlık ama dengeyi korumak kolay bir şey değil. Volkan Demirel de öz güven anlamında çok iyi kaleci

Tolga’ya haksızlık yapıyoruz
Beşiktaş'ta üst üste şampiyonluk yaşayan ilk yerli hoca olarak kulüp tarihine geçen Şenol Güneş, oyuncuların durumu ve gelecek sezon planlamasıyla ilgili bilgiler verdi. NTV Spor'a konuşan Güneş şunları söyledi:
(Sözleşmesindeki 1 yıllık opsiyonun kullanılmasıyla ilgili soruya) O konulara girmiyorum. Zaten çalışıyorum. KAP'a bildirilmiş, oradan da bize kağıt geldi.
Talisca, Rivaldo tipi oyuncu. Kafa özelliği olmayan ama uzun boylu bir oyuncu. Eksiklerini giderebilirse dünya klasmanında bir oyuncu olur.
Transferlere çok karışıyorum ama son kararı ben vermiyorum. Transferi yönetim yapar, patron onlar. Teknik direktör ayrıldığında aldırdığı oyuncular da mı onunla birlikte ayrılacak? Mesela Mario Gomez'i yönetim önerdi, ben de 'evet' dedim.

OZAN EKSİK OYUNCUYDU
Quaresma, mesleğini çok seven, olağanüstü yaratıcı bir oyuncu. Olağanüstü yaratıcı olan oyuncuların, olağanüstü davranışları olur. Quaresma'nın olumsuz hareketleri bana değil, kendisine. Quaresma, sokakta bana eldiven fırlatsa affetmem. O hareket bana değil, herkese yapılmış oluyor. Bir elmanın çürük tarafı varsa önce temizlersiniz, hemen atmazsınız.
Ozan Tufan, Bursaspor'dan benim öğrencimdi. Fenerbahçe'de isteneni veremedi. Zaten eksik bir oyuncuydu, eksik haliyle yukarı çıkmıştı. Ozan'ın büyümeye ihtiyacı vardı. Yarışan bir takımda zorluklar olur. O yükün sorumluluğu altında ezilirse sıkıntı yaşar. Ozan onu yaşadı. Böyle olursa futbol hayatı geri giderek biter.
Kaleci olarak Tolga ve Onur'u çok beğeniyorum... Fabri geldi oynadı, Tolga'ya haksızlık yapıyoruz. Tolga gol yediğinde 'hadi git' diyoruz ama başkası yediğinde 'gitme' diyoruz. Bu bir haksızlık ama bu dengeyi korumak ve taşımak kolay bir şey değil. Kaleci almak zorunda kaldık. Bana kalsa almazdım. Ama Tolga da yıpranıyordu. Kaleciler devam edecek. Boyko ya kiralık gidecek ya da satılacak.Volkan Demirel de öz güven anlamında çok iyi. Volkan Babacan da çok iyi çıkış yakaladı.

"Lens çok iyi bir oyuncu ama rakip takımda olan bir futbolcu için olumlu veya olumsuz ifadeler kullanmam doğru olmaz. Başkan Fikret Orman, 'Görüşme yaptık' diyor. Ben bilmiyorum. Alınıp alınmayacağı bana söylenmedi."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN