"O kadar da kötü bir transfer değildim"

Beşiktaşlı futbolcu Gökhan İnler, Leicester City'e transfer olduğu dönemle alakalı, "Benim için tabii ki zor bir dönemdi. Sonuçta orada da şampiyon takımdaydım. O kadar da kötü bir transfer değildim" dedi.

O kadar da kötü bir transfer değildim

İki sene üst üste Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yaşayan Beşiktaş'a sezon başında transfer olan Gökhan İnler, açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli orta saha, İsviçre Milli Takımında oynamasının sebeplerini şöyle aktardı:

"Ben Zürih'te oynarken, orada Türk Milli Takımının paf takımına çağrıldım. Orada da antrenör Reha Kapsal idi. İskoçya'ya karşı oynanan maçtı hatta. İkinci yarı oynadım orada ondan sonra da hiç çağrılmadım önemli maçlar için. Sonrada bana Türkiye'den bir çağrı gelmedi ben de bir şey duymadım. O zamanlarda İsviçre medyasına da söylemiştim, Türkiye için oynamak istediğimi. Sonra yine teklif olmadı ve ben de kulübümle idmanlara devam ettim. Daha sonasında İsviçre'nin A milli hocası geldi bana ve "Seni İsviçre'ye kazandırmak istiyorum" dedi. Onlar bana her şeyi verdi. İsviçre'de değer verdiler bana ve ben de onlara aynı değeri vermek istedim."

"MESUT ÖZİL'DE AYNISINI YAŞADI"

Geçmişte milli takımın kendisine davet göndermemesinin birçok gurbetçi futbolcunun da başına geldiğini de aktaran İnler, "Önceden öyleydi. Şimdi Türkiye bunu daha iyi yapmaya çalışıyor. Benim zamanımda örneğin Alman Milli Takımında Mesut Özil olsun, aynısını yaşadı. Ben onlardan daha yaşlıyım. Ben de üzüldüm tabi. Ben de isterdim milli takımın oyuncusu olmak. Kısmet değilmiş ancak onlar da aramayınca biz de üzülüyoruz. Türkiye için oynamayı isterdim ancak ben futbolcuyum..." açıklamasını yaptı.

KEŞKE...

Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonundan geri dönüş olup olmadığını sorulması üzerine Gökhan İnler, "Görüşmeler oldu tabi. Fatih Terim ve Şenol Güneş ile bu konular hakkında fazla konuşmadık. Görüşmeler olduğunda hep 'keşke' diyoruz. 'Keşke' ama sizin de bir şey yapmanız lazımdı. Ne diyeyim yani çeviremem, böyle devam edecek" dedi.

"KARİYERİMDE İYİ ANTRENÖRLERLE ÇALIŞTIM"

Türk asıllı İsviçreli futbolcu Gökhan İnler, kariyerinde çalıştığı teknik direktörler arasında kendisini en çok etkileyen ismin sorulması üzerine, "İtalya'da da oynadığım dönemde Mazzari vardı. İtalya'daki hocalar çok taktiksel çalışıyorlar. Ranieri de öyle mesela. Ama ben genelde benim kariyerimde iyi antrenörlerle çalıştım. Benitez de çok profesyonel; her şeyi yazan ve hazırlayan biriydi. Büyük bir antrenör. Hepsinin de büyük takımları yönetmeye kalitesi var" diye konuştu.

"ORADA DA ŞAMPİYON TAKIMDAYDIM"

Beşiktaşlı futbolcu Gökhan İnler, Napoli'den Leicester City'e transfer olduktan sonra yaşadığı süreçle alakalı, "Leicester'a transfer olduğumda da bazı şeyleri öğrenmem lazımdı. Oynamamayı problem etmedim. Benim için tabii ki zor bir dönemdi. Sonuçta orada da şampiyon takımdaydım. O kadar da kötü bir transfer değildim. Doğrusunu yaptım. Sonuna kadar kararımın arkasındayım. Ardına Beşiktaş sayfasını açtık. İyi ki de açmışım. Yine kupayı kaldırdım" açıklamalarında bulundu.

"BİZİM TARAFTARIMIZ DÜNYADA 1 NUMARA"

Sosyal medyada taraftara da kendisi bir şeyler vermek için uğraştığını dile getiren tecrübeli orta saha, "Herkes bizi idol olarak, bu takımın içerisinde biri olarak görüyor. Onlara bir şeyler vererek iletişime geçmek en doğrusu. Bütün Beşiktaş ailesine, taraftarlar nice güzel yıllar dilerim. Önümüzdeki yıllarda daha iyi, daha coşkulu yerlere geliriz. Bizim taraftarımız dünyada 1 numara. Ben bunu çocukluğumdan bu yana hissediyorum. Herkese, arkamızda oldukları için teşekkür ederim" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN