Bitirin şu Acerbi'yi

Hırvat çalıştırıcı, Galatasaray’ın kafa golü yeme sorununa çare olarak gördüğü Francesco Acerbi’nin transferinde ısrarlı

Bitirin şu Acerbi'yi
TUDOR, İTALYAN STOPER İÇİN YÖNETİME MESAJ GÖNDERDİ

Forvet sorununu Bafetimbi Gomis'le çözmeye hazırlanan Galatasaray'da transferde ikinci hedef stoper. Alternatifi bol bir listeye sahip olan sarı-kırmızılılar, İgor Tudor'un raporu doğrultusunda önceliği Francesco Acerbi'ye verdi. SABAH'ın dün okuyucularına duyurduğu gibi İtalyan stoper için düğmeye basıldı. Kulübü Sassuolo ile bir yıl sonra bitecek sözleşmesini uzatmayan Acerbi için 4 milyon Euro'luk teklif yapılacağı öğrenildi. 'Uzun boylu sol ayaklı stoper' tanımına birebir uyan Acerbi 1.92'lik boyuyla Galatasaray'ın kafa golü yeme sorununa çare olarak görülüyor. Tudor'un da savunma takviyelerinin özellikle Serie A'dan yapılmasını istediği ve yönetime, "Acerbi tam aradığımız tipte bir stoper. Şartlar uyuyorsa transferinin bir an önce bitirin" dediği öğrenildi.

ACERBİ KİMDİR?
2013'te yakalandığı testis kanseri bir yıl sonra tekrar nükseden ancak ortaya koyduğu azim ile kanseri iki kez mağlup eden Acerbi, Sassuolo'nun istikrarlı isimlerinden... 29 yaşındaki oyuncu, bu sezon toplam 46 maça çıkarken, 4 gol kaydetti ve maç başına 2.3 hava topu kazandı. İtalyan savunmacı, hava hakimiyeti iyi bir oyuncu olarak tanınıyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN