Emre Çolak’a hayran kaldım

Makedonya’nın hocası Angelovski, “Türkler’in ne kadar dirençli olduğunu gördüm, Osmanlı gibi. Emre Çolak’a hayranım” dedi

Emre Çolak’a hayran kaldım
Makedonya Milli Takımı Teknik Direktörü Igor Angelovski, Türkiye ve Türk futbolu hakkındaki düşüncelerini SABAH'a anlattı. İşte Angelovski'nin açıklamaları:
Türk Milli Takım�� belki bizimle iyi bir futbol oynamadan berabere kalmış olabilir ama bu oyun kimseyi yanıltmasın. Motivasyonları çok yüksek değildi ve akıllarının Kosova'da olduğu belliydi. Maç sonrası Fatih Terim ile sohbet ettim. O da gergindi.
2018 Dünya Kupası için favorilerimden birisi Türk Milli Takımı. Fikstürleri zor olduğu için kötü başladılar ama bunu aşacaklardır. Hırvatlar'ı yenecelerine inanıyorum. Maçta da Emre Çolak'a hayran kaldım.
Türkler ile tarihsel bağımız var. İki ülkenin tarihi bağı sayesinde burada çok sayıda Türk ve müslüman insan yaşıyor. Biz de sporumuzda Türkler'in felsefelerini örnek almaya çalışıyoruz ama tabii olumlu olanlarını. Örneğin tesisleşmelerini...
Bu bağ nedeniyle de kalbim Türkler'in Dünya Kupası'na katılmasından yana. Bizler Türkler'in ne kadar dirençli olduğunu biliyoruz, Osmanlı gibi. Pes etmeyi sevmeyen takımları var. Bunu daha önce karşılaştığım Rizespor ve Trabzonspor'a karşı da gördüm.
2015 yılında UEFA Avrupa Ligi'nde Rabotnicki'yi çalıştırırken Trabzonspor'u elemiştik. Takım değerimiz, onların 10'da 1'i bile değildi. Türkler bizi ayakta alkışlamıştı. Ben de etkilenip, ağlamıştım. O günü unutmam mümkün değil.

Arda Turan'a yakışmadı
Arkadaşımız Taner Karaman'ın sorularını Üsküp Kalesi'nde yanıtlayan Angelovski, Arda Turan'ın gazeteciye saldırması için, "Yakışmamış, yıldızlar sorumluluk sahibi olmalı" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN