Zirvedeyiz!

Avrupa’nın 5 büyük ligi ve Türkiye’de ilk 10’a giren 60 takım arasında yaptığımız araştırmada Türkiye’den Gençlerbirliği tam 11 hoca değişikliğiyle ilk sırada yer aldı

Zirvedeyiz!
Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi sona erdikten sonra resmi olarak Aykut Kocaman döneminin başlaması beklenirken, sarı lacivertlilerde son 5 yılda teknik adamlık koltuğu 6. kez el değiştirmiş olacak. Teknik direktörlerde istikrarı bir türl�� sağlayamayan Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Ersun Yanal, İsmail Kartal, Vitor Pereira ve Dick Advocaat bu koltuğa oturan isimler oldu. Süper Lig ekipleri teknik adam kıyımları ile Avrupa'da nam salarken, son beş sezonda Trabzonspor 10, Galatasaray 7 teknik direktör ile çalışırken, Beşiktaş'ta bu rakam 3'te kaldı.

TRABZONSPOR İKİNCİ SIRADA
Avrupa'nın beş büyük ligi ve Türkiye'de sezonu ilk 10 sırada bitiren takımların son 5 sezonda çalıştığı teknik adam sayıları incelendiğinde ise başı Türkler çekti. Listenin başında 11 teknik adam ile Gençlerbirliği bulunurken, Trabzon ise 10 değişikle ikinci sıraya adını yazdırdı. İlk 5 sıranın Türk ekiplerinden oluştuğu listede Galatasaray 4., Fenerbahçe 8., Beşiktaş ise 27. sırada yer aldı.

BAŞARININ SIRRI BU TABLODA GİZLİ
İki sezondur ligi domine eden Beşiktaş ise teknik direktör istikrarından yana. Siyah beyazlı takım iki sezon üst üste Slaven Bilic ile çalışırken, yeni sezonla beraber Şenol Güneş ile de üçüncü sezonunu geçirecek. Lig ikincisi Başakşehir de Beşiktaş gibi Avcı ile 3. yılına girecek.

Fenerbahçe'deki ikinci dönemine hazırlanan Kocaman ile birlikte sarı-lacivertliler son 5 yılda 6. kez teknik adam değiştirmiş olacak.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN