Oyuncu benimle pazarlık yapamaz

Fatih Terim, adını ağzına almadan Arda Turan’ı eleştiri oklarının hedefine koydu: “Kabul edilemez bir olay yaşandı, ben de oyuncuyu gönderdim. Milli forma pazarlık konusu yapılamaz.”

Oyuncu benimle pazarlık yapamaz
TERİM, KOSOVA SINAVINA 24 SAAT KALA ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR YAPTI

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Arda kriziyle ilgili sert konuştu. Adını anmadığı milli futbolcuya sert eleştiriler yönelten Terim, asıl açıklamaları Kosova maçı sonrası yapacağını vurgularken, sadece küçük bir anekdot açtığını söyledi. İşte satır başları:

AYNI SÖYLEMLERLE FARKLI SONUÇ BEKLEMEK DELİ İŞİ
Birçok konunun aydınlanmasını istediğinizi biliyorum. Gündemi meşgul eden çok olay oldu.
Milli Takım içerisinde, "Allah aşkına şu maçlar bitene kadar sabredelim" dedim hep... "Sorun varsa maçtan sonra halledelim" dedim...
Her kamp döneminde bunları ifade etmekten yoruldum. Aynı şeyleri söyleyip, farklı şeyler beklemek delilerin işi... Sağ olsun herkes buna harfiyen uydu. Ne maçtan 24 saat önce televizyona çıkan oyuncum oldu ne de röportaj veren yönetici! Hakikaten teşekkür ederim!
Biz Milli Takım'ın başarısı için herkes üzerine düşeni yapsın diye uğraşırken, maalesef birçok insan Milli Takım'ın başarısını önlemek için hareket etti. Elinizde arşiv var. Açın bakın kim ne yapmış? Artık yeter!

GERGİNLİKTEN BESLENMEM AMA KORKMAM DA
Yüreğim gerçekten hem kabardı hem de daraldı. Böyle baktığımızda yaşanmış çok şey var.
Söylesem; açıkçası, ne kendime ne aklıma ne yaşıma ne tecrübeme ne konumuma ne seviyeme ne de kişiliğime uygun bulurum.
Konuşmadığımız zaman yalanları, olmayan şeyleri olmuş sanacaksınız. Konuşsak bir türlü, konuşmasak bir türlü.
Zaman zaman gerginlikten beslendiğim söylenir. Beslenmem ama korkmam da. Aşırı yük, stres benim alışık olduğum şeylerdir. Ama iftiralar, yalanlar, sosyal medyalar benim alışamadığım, taviz vermeyeceğim şeylerdir.
Uçakta kabul edilemez bir olay yaşandı. Ben de oyuncuyu yanıma çağırdım, eşyalarını toplayarak ayrılmasını istedim.

OYUNCUYU BEN GÖNDERDİM, MİLLİ TAKIMI O BIRAKTI
Gönderme kararı benim, açık ve net... Milli Takımı bırakma kararı ise onun. Bu durumu en iyi siz gazeteciler değerlendirirsiniz.
Bir diğer konu ise pazarlık yaptığım iddiası... Oyuncu Milli Takım'da oynama şerefini bir gerekçeye bağlamaya niyetli olsa bile ben ay-yıldızlı formayı pazarlık konusu yapar mıyım? Yapmadım, yapmam ve yapmayacağım da...
Bırakın onu, dünyanın en iyi futbolcularına bile milli formayı pazarlık konusu yaptırtmam.
Bize şartlar sunacak, pazarlık sunacak.. Vah benim memleketim, vah futbolum, vah milli formam.. Oyuncu benimle pazarlık yapacak öyle mi! Onu almayan benim. Yani ben gelirim ama şunlar şunlar olmazsa gelmem mi oldu?

GALİBİYET ELZEM
"Kosova'yı yendiğimiz takdirde ikinci sıraya çıkma şansımız dahi bulunuyor. Çok çok önemli bir karşılaşma oynayacağız."

Fatih Terim, Kosova sınavına ilişkin ise kısa bir değerlendirme yaparken, alınacak üç puanın önemine vurgu yaptı. Tecrübeli teknik adam, "Yaşanan olayların Kosova sınavına etki etmemesi için çaba sarf ettik. Ben bu pozisyonda sorun çözen kişiyim. Maça bunun taşınacağını sanmıyorum. Bu arada sevgili Bilal Meşe'ye de geçmiş olsun diyorum. Kosova, grupta son sırada olmasına karşın dikkat etmemiz gereken bir ekip. Üç puan aldığımız takdirde ikinci de olabiliriz, ya da averajla 3'üncü veya 4'üncü sırayı da alabiliriz. Yakalayabiliriz birilerini ya da geçebiliriz" değerlendirmesini yaptı.

GRANDE İMPERATORE!
Milli Takım kafilesi, dün İtalya'nın Trieste Havalimanı'ndan Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ederken pasaport kontrolünde bir sürprizle karşılaştı. Kontrol noktasındaki polisler, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i tanıyınca esprili diyaloglar yaşandı. Bir dönem İtalya'da Fiorentina ve Milan'ı çalıştıran Terim'i görünce ayağa kalkarak, "Grande İmperatore (Büyük imparator)" diyen polisler, Terim yönetimindeki Milan'ın deplasmanda Inter karşısında aldığı 4-2'lik galibiyeti unutamadıklarını belirtti. Polislerin tek tek ellerini sıkan Terim, hangi takımlı olduklarını sordu. Kısa sohbet sonrası polisler, Türkiye'ye başarı diledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN