Yapılan yanlışa sahip çıkanlara iyi bakılsın!

Yapılan yanlışa sahip çıkanlara iyi bakılsın!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 'Her şeyi açıklayacağım' diye yaptığı toplantıda yeni tartışmaların da fitilini ateşledi. İşte TSİ 00:30'da başlayıp, stat ışıkları kesileceği için 02:00'de mecburen biten basın toplantısında öne çıkanlar;

MESELE PRİM DEĞİL!
EURO 2016'da bir takım şeyler yaşandı. Konu sadece prim değildi. Antrenmanlara geç çıkıldı.
Takım fotoğraflarına girilmedi. Bir başarı elde etmek istiyorsanız, Milli Takım'ı kulüp takımı haline getirmek zorundasınız. Kulüpte işi çözmek kolay.
Beğenmezseniz yollarsınız, cezasını verirsiniz.
Ama Milli Takım'da oyuncular sizin değil, kulüplerin. Tekrar söylüyorum, prim meselesi esas mesele değil. Daha başka meseleler de vardı.
Kimsenin etrafında dönmüyor dünya. Benim de dönmüyor, kimsenin etrafında dönmüyor.
(Önce 150 bin olan, sonra 500 bine çıkarılan primlerin oyuncu baskısıyla 650 bin Euro'ya çıkarıldığı doğru mu?) Evet doğru. Aynen doğru. Federasyondan öğrenebilirsiniz zaten.

ONLARI KİMSEYE YEDİRMEM
Fransa dönüşü yeni bir kadro açıkladım. Bütün ülke, 'Ya hoca, herkes hata yapar, bir şans daha ver' dedi. Ben de geri aldım. O tarihten beri sorun var mı? Hayır... Taa ki uçağa kadar. Fransa'da, dışarıya bilgi sızdırıldığı yönünde konuşuldu. Yardımcım Hande'yi (Hande Sümertaş) yalnız mı sandınız?
Bülent Bayraktar, profesör. Onları size yedireceğimizi mi zannettiniz?"

TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜK
Biz de hata yaptık. Ekipçe tuzağa düşürüldük.
Gazetecileri uçağa ben aldım. Olay Bilal Meşe olayı değildir. 'Bu yeni bir uygulama değil. Ayrıca bir uygulama yapacaksak futbolculara da sormayız bunu. Üstelik gazeteciler bu uçağa bedava binmiyorlar.
Gazeteler, federasyona bu paraları ödüyor.

BİR YILDIR HUZURLU KAMP YOK
(Arda'nın prim görüşmesi hakkında) Birçok görüşme olmuş. Takım kaptanıdır, herhalde arkadaşlarının ne alacağını takip etmiş. Yapılan yanlışlara kimin sahip çıktığına, kimlerin nelerle beslendiğine bakmak lazım. Neyin ne olduğunu görecek durumdasınız. Kötü insanlara karşı her zaman hazır ve uyanık olmak durumundayız. Hayat tecrübem bunu gösteriyor. Bakın, bir yıldır bir tane bile huzurlu bir kamp yaptırmadılar bize. Ne yaptık da bunu hak ettik? Her milli maç öncesi birileri çıkıyor. Muhakkak bir şey var. 'O kişi yakınımdır' ile iş bulan küçük bir grup var aralarında.

HİÇ ÜZERİME ALMADIM!
(Arda'nın yumruğu Bilal Meşe'ye değil sizeydi deniyor, üzerinize aldınız mı?) Yoo almadım. Ben de uçaktaydım. 'Sizi burayı aldıranın...' demiş değil mi? Ben uçaktaydım.
Benim yerim adresim bellidir. 'Sizi buraya aldıranın...' diye ben ve Sayın Yıldırım Demirören'den bahsediyorsunuz değil mi? Demirören'le konuşmuşlar.
Gidin sorun.

GELİP YÜZÜME SÖYLEYECEK
Aramızda 2 değil 12 sıra vardı. iPad ile maç izliyordum.
Olay bana sahurda anlatıldı. 'Üzerine yatın, sabah halledeceğiz' dedim. Ertesi gün bana müsaade edin dedim federasyona. Kendisine bir şans daha vermek istedim. Bir metin yazıldı. O da 'Tamam' dedi. Sonra yaşananları biliyorsunuz. Bir sorunu varsa gelecek yüzüme söyleyecek! Kimin bir sıkıntısı varsa yüzüme söyleyecek. Yüzüme söyleyebiliyorsa söylesin, buyursun. Milli Takım'a geri gelmek için bir pazarlık yapılmamıştır.

LİSTENİN SIZDIRILMASI AYIP
Milli Takım herkese açık. Volkan Demirel de Milli Takım forması giyebilir. Volkan Babacan şu anda iyi bir durumda, çok iyi oynuyor. (Arda), Burak'ın hakkını ararken sesi fazla yükseldi. Ben de 'Sesini yükseltme' dedim. Birincisi Burak'ın primini ben yazmadım. İkincisi de arkadaşlarımız primleri hesaplarken yüzdelere göre hesaplamışlardır.
Bir kasıt yok. Ama ne olursa olsun prim listesinin sızdırılması bir ayıptır. Maçtan 1 gün önce benim kontratımın basına sızması da ayıptır. Sanki gayrimeşru çalışıyorum. Ayıptır.

HAK ARARKEN SESİ YÜKSELDİ
Oyuncu (Arda) kendi için prim istemeye gelmedi.
Burak'ın hakkını ararken, sesi fazla yükseldi.
Ben de 'Sesini yükseltme' dedim. Eğer ben Bilal Meşe olayını görmüş olsaydım o oyuncuyu aynı uçakla geri gönderirdim.

YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYORLAR
Sadece ben değil, TFF Başkanı konusunda da manipüle ediliyor. Sayın Yıldırım Demirören de değil sadece, Yönetim Kurulu da manipüle ediliyor.
Dünyanın en büyük oyuncusu olabilirsiniz.
Ama sonuçta oyuncusunuz ve ona göre davranmak zorundasınız. Ben futbolcuların yanlış yönlendirildiklerine inanıyorum.

SÖZLEŞMEM VAR BURADAYIM
Yıldırım Demirören ile benim görüşlerim ayrı olabilir.
Ama aramızda, geldiğim günden beri, çok şükür hiç sorun olmadı. Ancak benim duruşum belli. Sadece başkan değil, Servet Yardımcı'nın da beyanatı var. Onlarla aynı fikirde değilim.
Sözleşmem var, buradayım. Gençlere güveniyorum.
Ben sorunları çözerim.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN