1 liralık maytapla 350 bin euro zarar

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Antalya’da oynanan Eskişehir-Göztepe maçında atılan yabancı maddelerin zemine büyük zarar verdiğini belirterek, “Bir daha böyle rezillik olmayacak” dedi

1 liralık maytapla 350 bin euro zarar
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya'da Göztepe ile Eskişehir arasında oynanan ve İzmir ekibinin Süper Lig biletini aldığı olaylı maçla ilgili konuştu. Sahaya atılan meşale ve maytaplar nedeniyle 4 kez duran karşılaşmada taraftarların stada ve zemine büyük zarar verdiğini söyleyen Bakan Kılıç, bir daha bu tür olayların yaşanmaması için bakanlık olarak tüm yetkilerin kullanılacağını söyledi. Olayları tam bir rezillik olarak değerlendiren Kılıç, "1 liralık maytapla 350 bin Euro'luk çimi yakıyorlar. Bunlar milyon liralık tesisler. Sonra da zemin kötü diye dert yanıyorlar. Önlemlerde bir eksiklik var mı onu inceliyoruz. Burada emniyetin, federasyonun ve kulüplerin sorumluluk alanında olan şeyler var" dedi.

EKMEK ARASI MAYTAP OLAY OLDU
Taraftarların ekmek arasına saklayarak stada soktukları maytap ve meşaleler karşılaşmanın 4 kez durmasına neden olmuş ve zemine büyük zarar vermişti.

TAŞKINLIK YAPANLAR TESPİT EDİLDİ
Taşkınlık yapanların ve sahaya zarar verenlerin kameralardan tespit edildiğini belirten Bakan Kılıç, "Maytabı ekmeğin içinde koymuş, stada sokuyor. Hem Adalet Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığı ile konuşuyoruz, yeni önlemler alınacak" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN