15 sezon forma giydi

2003 yılında tanıştığı A takım formasını 15 sezon boyunca sırtından çıkarmayan Sabri Sarıoğlu, tam 15 hocayla çalıştı

15 sezon forma giydi
* Sabri Sarıoğlu, altyapısında yetiştiği Galatasaray'da 2001-2002 sezonunda profesyonel olurken, 2003 yılında ilk kez A takım formasını giydi.
* Sabri, sağ bek için alınan Serkan Kurtuluş, Salih Dursun, Veysel Sarı, Tarık Çamdal, Martin Linnes ve Luis Cavanda gibi isimleri kulübeye mahkum etmişti.
* Tecrübeli oyuncu, bu süre zarfında sadece 2011-2013 yılları arasında Eboue'den formayı alamamış ve yedek kulübesinde oturmuştu.
* 'Reis' lakablı oyuncu, G.Saray kariyerinde ise 15 farklı teknik adamla çalıştı. Sabri'nin A takımda bulunduğu dönemde Mircea Lucescu, Fatih Terim, Gheorghe Hagi, Erik Gerets, Feldkamp, Cevat Güler, Michael Skibbe, Bülent Korkmaz, Frank Rijkaard, Roberto Mancini, Cesare Prandelli, Hamza Hamzaoğlu, Mustafa Denizli, Jan Olde Riekerink ve Igor Tudor teknik direktörlük koltuğuna oturdu.
* Son dönemde taraftarlarla yıldızı barışmayan 32 yaşındaki oyuncu, hakkında yapılan eleştriler için şunu söylemişti: "15 yılda 15 kupa kaldırdım, bunu konuşun..."

GALATASARAY TEŞEKKÜR ETTİ
Galatasaray Kulübü, altyapıdan yetişen, 15 yıl boyunca formasını giyen, kaptanlık mertebesine kadar yükselen Sabri Sarıoğlu'na resmi sitesinden hizmetleri için teşekkür mesajı yayınlayarak veda etti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN