"Ahlaktan yoksun spor olmaz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, spor dünyasının da katıldığı Tarabya Köşkü'ndeki iftarda önemli açıklamalar yaptı: "İrfandan yoksun bir kültür, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Sorumluluğu taşıyamayanlar temsil ettikleri camiayla birlikte milletimize de zarar verdiklerini bilmeliler."

Ahlaktan yoksun spor olmaz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam spor ve sanat dünyasıyla bir araya geldi. Türkiye'nin gücü ve kapasitesiyle; kültür, sanat ve spor alanında bulunulan yerim uyumlu olmadığına vurgu yapan Erdoğan, "İrfandan yoksun bir kültür, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız dünya çapında isimlere ve eserlere sahip olmayı, milletimizin beklentilerini dahi karşılayamayız. Siyasetçi, sanatçı ve sporcu da olunsa milletin gönlünde yer edinmek kolay değildir. Bir defa bunu başarmışsanız artık toplumsal sorumluluk da üstlenmişsiniz demektir. Bu sorumluğu taşıyamayanlar, sadece kendilerine değil aynı zamanda temsil ettikleri camiayla birlikte, milletimize de zarar verdiklerini bilmelidirler" dedi.

TESİSLEŞMEDE ÖNEMLİ YOL KAT EDİLDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda tüm sancılarına ve sıkıntılarına rağmen gerek tesisleşme gerekse mücadele bakımından, önemli mesafe kat edilen alanlardan birinin spor olduğunu belirterek, eskiden sadece birkaç şehre mahsus olan büyük kapasiteli modern statlar, kapalı spor salonları, yüzme havuzları, kayak pistleri ve diğer tesislerin bugün hızla Anadolu'ya yayıldığını kaydetti. Erdoğan, futbolun popülerliği veya kitleleri etkileme gücüyle en çok konuşulan spor dalı olsa da basketbolda, voleybolda, güreşte ve diğer pek çok spor dallarında elde edilen başarıların iftihar verici olduğunu vurguladı.

ŞAMPİYONLARLA BULUŞACAĞIZ
Son zamanlarda atletizm, halter, cimnastikte elde edilen başarıların gurur verici olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, "Şampiyonluklarıyla ülkemizi gururlandıran tüm kulüplerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum. İnşallah ilk fırsatta şampiyon sporcularımızın hepsiyle bir araya gelecek, tebriklerimizi bizzat kendilerine de ileteceğiz" diye konuştu.

HAYIRLI OLSUN
Tarabya Köşkü'ndeki iftara katılanlar arasında yeni sezonda Fenerbahçe'yi çalıştıracak Aykut Kocaman da vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konyaspor'la Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu olan Kocaman'ı başarısından dolayı tebrik ederken, Fenerbahçe'ye dönüşü için "Hayırlı olsun" temennisinde bulundu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN