Hızlı & Cesur

Bugün resmi sözleşmeyi imzalaması beklenen Theo Bongonda, sürekli olarak hücumu düşünen ve süratiyle dikkat çeken bir futbolcu

Hızlı & Cesur
Serdar Taşçı ve Ivelin Popov ile prensipte anlaşma sağlayan Trabzonspor, Celta Vigo'nun 21 yaşındaki kanat oyuncusu Theo Bongonda'yı satın alma opsiyonu ile 750 bin Euro karşılığı 1 yıllığına kiraladı. Genç futbolcu aldığı davet sonrası gece yarısı İstanbul'a geldi ve bugün sağlık kontrolü sonrası resmi sözleşmeyi imzalayacak. Bongonda, geçen sezon Celta forması altında 42 maça çıkarken, 2 gol ve 6 asistle oynadı. Scoutlar, son yıllarda Belçika Ligi'nden çıkan, topla en hızlı oyunculardan birisi olarak gösterilen Bongonda için, "Tekniği yüksek, çabuk hızlanabilen ve sürekli hücumu düşünen bir oyuncu. Kaleye dikine gitmeyi seviyor" değerlendirmesini yapıyor.

GECE YARISI İSTANBUL'A GELDİ
Gece yarısı İstanbul'a gelen Bongonda'ya taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Belçikalı oyuncu, bugün resmi sözleşmeyi imzalayacak.

BİR GÖRÜŞ
İSKENDER GÜNEN

ÖNCELİK SAVUNMA OLMALIYDI...

Geçen sezon sol kenar oyuncusu olarak Yusuf Erdoğan ve Castillo Trabzonspor kadrosu içinde yer aldı. Yusuf Erdoğan'dan sezon boyu gerekli verimin alınmadığı bir gerçek. Castillo ise oynadığı maçlarda takımı karşı kaleye taşıyan bir isim olarak öne çıktı. Yani adam eksilten tek oyuncuydu. Fakat topla üçüncü bölgeye geldiği zaman gerekli yeterliliğin olmadığı da bir gerçek. Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda 34 maça çıkmış attığı gol sayısı 3, asisti ise 2. Ama henüz 24 yaşında ve geleceği parlak bir isim. Yeni transfer Bongonda ise 21 yaşında Celta Vigo'da 34 maç ilk 11'de yer almış 42 resmi maçta 2 gol ve 4 asist ile oynayan bir isim. Geçen yıl gösterdiği performans onun da Castillo'dan asistle gol sayısı olarak fazla bir farkının olmadığını gösteriyor. Neden böyle bir transfere gereksinim duyuldu anlayabilmek gerçekten zor. Çünkü Trabzonspor'un gereksinimi olduğu mevkiler savunmanın göbeği ve orta alan. Öncelikli olarak düşünülmesi gereken yerler bunlar.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN