2018 model Galatasaray

Galatasaray’da yıllardır beklenen yenilenme harekatı Bruma’dan gelen sıcak parayla başladı. Gomis, Drogba özlemini bitirecek, Belhanda ise Sneijder sonrası dönemin oyun lideri olacak!..

2018 model Galatasaray

GALATASARAY YENİ DÖNEMİN İLK TEMELLERİNİ BELHANDA VE GOMIS'LE ATIYOR

2015'te Avrupa'daki başarısızlığa karşın gelen şampiyonluk sonrası kadrosuna ve yıldızlarına dokunmayan Galatasaray, bu güveninin bedelini ağır ödemişti. Bu dönemde taraftarın da yoğun eleştirilerini alan Başkan Dursun Özbek, bu kez ipleri Sportif Direktör Cenk Ergün'e emanet ederek kadro yenilenmesi için yolu açtı. Bruma'nın Red Bull Leipzig'e transferi sonrası kasaya 12.5 milyon Euro sıcak para da girince, taraftarın yıllardır beklediği operasyon başladı.

GİZLİ 10 NUMARA YOUNES BELHANDA
Galatasaray'ın Belhanda transferinde ısrarcı olmasında üç önemli faktör var. İlki Belhanda'nın saha dışında zorlu bir kişiliğe sahip olmasına karşın tribünleri ayağa kaldırabilecek potansiyelde bir yetenek olması... Galatasaray süper yıldız havasına sahip bir yeteneği 27 yaşında Türkiye'ye getirerek Wesley Sneijder sonrası dönemin liderini de belirlemiş oldu. Belhanda şu anda Bruma'nın yerine alınmış gibi gözükse de esasında bir 10 numara ve Sneijder'in durumuna göre onun rolünü alabilir. Öte yandan Belhanda'nın pazarlıklarının Pazartesi gününe kadar sarkması olası. Dinamo Kiev cephesinin oyuncuyla Fas'ta görüşülmesi üzerine pazarlıkları zorlaştırdığı biliniyor.

GOMİS YA BUGÜN YA YARIN GELİYOR
Transferi sonlanmak üzere olan bir diğer isim olan 32 yaşındaki Bafetimbi Gomis, taraftarın yıldız golcü özlemini giderecek. Bugün ya da yarın İstanbul'a gelecek olan Gomis, en uzun süreli ve garanti kontrat teklifini Galatasaray'dan aldı. Yıllık 3 milyon 200 bin Euro'dan 3 senelik sözleşmeye evet diyen Gomis'in transferi Belhanda'dan önce bitecek gibi görünüyor. Swansea ile pazarlıklarda ise bir pürüz yok.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN