Vergi kaçamağı

Messi, Neymar, Modric, Falcao gibi futbolcuların yanı sıra Mourinho gibi teknik adamlar da, kazançlarını doğru şekilde beyan etmedikleri için cezalandırılıyor

Vergi kaçamağı
Futbolda her geçen yıl yeni vergi kaçırma haberleri gündeme otururken, Cristiano Ronaldo sonrası şimdi de Jose Mourinho bu suçlamalarla karşı karşıya. Portekizli teknik adam, Real Madrid'de görev yaptığı dönemde 3,3 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlanırken, Mourinho ve Ronaldo gibi çok sayıda isim vergi kaçırdığı iddiaları ile gündeme gelmişti. İşte son yıllarda akla gelen futbolda olduğu kadar mali hesaplamalarında iyi olmayan ilk isimler:

Jose Mourinho, Real Madrid'de görev yaptığı dönemde 3.3 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlandı.
İspanyol maliyesi, imaj gelirlerinden vergi kaçırdığı iddiasıyla Real Madrid'in Portekizli futbolcusu Cristiano Ronaldo hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Dinamo Zagreb'in vergi kaçakçılığı davasında yalancı şahitlik yaptığı gerekçesiyle Luka Modric hakkında soruşturma başlatıldı.
2007, 2008 ve 2009 yıllarında 3.5 milyon Euro vergi kaçırmaktan suçlu bulunan Lionel Messi bu parayı faiziyle ödemesine rağmen ceza almaktan kurtulamadı.
2011-2013 yılları arasında elde ettiği reklam gelirlerinden bir kısmını maliyeye bildirmeyerek vergi kaçırmakla suçlanan Neymar'a, Brezilya'da 45 milyon Euro para cezası verildi.
Radamel Falcao ve Fabio Coentrao hakkında yaklaşık 7 milyon Euro vergi kaçırdıkları iddiasıyla 5 farklı mali suçtan dava açıldı.
2011 ve 2012 yılları arasında elde ettiği reklam gelirlerinde yaklaşık 1,5 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlanan Mascherano suçlamaları kabul etti.
Madrid İl Savcılığı Ekonomik Suçlar Dairesi, yaklaşık 190 bin Euro'luk vergi kaçırdığı iddiasıyla eski futbolcu Mijatovic hakkında dava açma başvurusunda bulundu.
Galatasaray efsanesi Popescu vergi kaçırma ve kara para aklama suçu nedeniyle Romanya'da hapis yattı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN