Kimse F.Bahçe kadar para veremez

“Kulüple ciddi bir sözleşmesi var ve çok iyi para kazanıyor. Ayrılmasına Fenerbahçe izin vermez. Her şeyden öte Feyenoord’un, onun maddi taleplerini karşılayacak gücü yok”

Kimse F.Bahçe kadar para veremez
Robin van Persie'nin kendisi gibi futbolcu olan oğlunu Feyenoord altyapısına yazdırması, Hollandalının da bu kulübe gideceği iddialarını ateşledi. Geçen sezon Fenerbahçe'de Dick Advocaat'ın yardımcılığını yapan Cor Pot, Van Persie'nin Feyenoord'a dönme ihtimalini Hollanda kanalı RTV Rijnmond'a değerlendirdi. Pot, "Oğlu futbolcu olmak istiyor ve belli bir istikrara ihtiyacı var. O yüzden Hollanda'ya dönmesi çok mantıklı bir tercih. Babası da yanında olmak için Türkiye'den ayrılıp Feyenoord'a dönerse, şaşırmam" yorumunu yaptı.

4.9 MİLYON EURO GARANTİ
Pot, tüm bu yorumun ardından Van Persie'nin Fenerbahçe'den ayrılmasının kolay olmadığını da şu sözlerle ifade etti: "Kulüple ciddi bir sözleşmesi var ve çok iyi para kazanıyor. Zaten Fenerbahçe de ayrılmasına izin vermez. Her şeyden öte Feyenoord onun maddi taleplerini karşılayabilecek güce sahip değil. Bu iş gerçekten olacaksa halledilmesi gereken birçok nokta var." Fenerbahçe'den yıllık 4.9 milyon Euro garanti para alan (yaklaşık 19.5 milyon TL) maç başı da 20 bin Euro (yaklaşık 80 bin TL) kazanan Van Persie'nin sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek.

SHAQUEEL'İN ANTRENÖRÜ
Van Persie, futbolcu olmak isteyen oğluyla bir antrenör gibi yakından ilgileniyor. Tecrübeli yıldız, tatilde Shaqueel'e idman yaptırıyor. Oğul Van Persie, son olarak havuzda babasıyla yaptığı kafa topu çalışmasını, "Havuzda eğlence" notuyla paylaştı.

BİR GÖRÜŞ: ÖMER ÜRÜNDÜL

Bu saatten sonra değişmez

ROBİN Van Persie hakkındaki değişmeyen görüşlerimi yeri geldikçe vurguladım. Kariyerli ve yıldız bir futbolcu ama fizik açıdan o kadar güçsüz ki takıma hiçbir katkı veremiyor. 'Vitor Pereira niye oynatmıyor?' diye çok ağır eleştirilmişti. Vatandaşı Dick Advocaat geldi, değişen bir şey olmadı, bir türlü güçlenemedi. İdman sevmeyen, Manchester United'daki son sezonu dahil, 3 senedir biraz güçleneceğine aksine daha da güçsüzleşen bir oyuncunun çok kaliteli olsa da bu yaştan sonra form tutacağına ben inanmıyorum. Kalması yönünde karar Fenerbahçe'nin.
BİZE ULAŞIN