Avrupa için hazırım

Başta İngiltere’den olmak üzere bir çok dev kulübün radarında olan Cengiz Ünder, kulübüne mesajı yolladı

Avrupa için hazırım
"İspanya'da oynamak istiyorum. Futbolum oraya yatkın. Birgün Barcelona, Real Madrid gibi kulüplere gideceğime inanıyorum"
"Emre abiden çok şey öğreniyorum. 36 yaşında birinin 11 km koşması değişik"

Medipol Başakşehir'in yetenekli futbolcusu Cengiz Ünder, beIN Sports'a önemli açıklamalarda bulundu. Futbol yaşantısından, hedeflerine kadar birçok konuya değinen 19 yaşındaki futbolcu, Avrupa'da futbol oynamaya hazır olduğunu söyledi. İşte Milli yıldızın röportajından öne çıkanlar: "Küçüklükten başlayan bir hikayem var. İzmir'e gittiğimde Altınordu'da idmanlara çıkmaya başladım. Ben 'A takımla idmana çıktığım gün bir daha aşağıda oynamak istemem' diyordum. Fenerbahçe ile bir kupa maçında görev aldım. İyi de bir sezon geçirdim ve daha sonra Başakşehir'e transfer oldum. Üstüne koyarak yürümem gerekiyor. Bu formada ilk hedefim kadroya girmekti ama şimdi milli takıma kadar yükseldim. Her şeyin bu kadar hızlı gelişeceğini hayal etmiyordum."

DAHA FAZLA KUVVETLENMELİYİM
Abdullah hoca ile tanıştığımdan ilk günden bu yana bana en çok güvenen isim... UEFA maçında beni oyuna almıştı. Abdullah Avcı sayesinde performansım arttı. Normalde sağda oynuyorum ama bu sene sol açıktaydım. Her idman sonrası yarım saat sahada kalır ve şut çalışırım. Çünkü daha da iyi olmam için gerek. Daha da kuvvetlenmem lazım. Bunun için de çalışıyorum. İleride Avrupa'da oynamak istiyorsam, fiziksel olarak daha da güçlenmem lazım. Hava toplarını seviyorum ama bazen korkak da olabiliyorum. O özelliğim gelişmeli."

BİR GÜN O KULÜPLERE GİDECEĞİM
"İspanya'da futbol oynamak isterim. Futbolumun İspanya ligine daha yatkın olduğunu düşünüyorum. İngiltere ve Almanya liglerini de çok beğeniyorum. Şu an için kendimi yeterli görmüyorum ama üstesinden geleceğim. Oradaki futbolcular güçlü. Her zaman üstüne koyarak gitmek istiyorum. Yapamam demiyorum ama çok çalışmalıyım. Manchester United, Chelsea, Barcelona, Real Madrid gibi kulüplere bir gün gideceğime inanıyorum. Sonuçta transfer konusu kulübümü ilgilendiriyor. 5 yıllık bir kontratım var. Kulüple anlaşılması gerekiyor. Ne olur bilemem ama ben her zaman hazırım."

EMRE ABİDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUM
"Emre Belözoğlu ile futbol oynadığım için şanslıyım. Ondan çok şey öğreniyorum. 36 yaşında bir oyuncunun 11 kilometre koşması değişik! Bazen sinirli olabiliyor ama kendisine alıştık. Ondan sürekli bir şeyler öğrenmek istiyorum..."

GOLÜ ZİHNİMDE CANLANDIRIYORUM
"Bir uğurum yok. İyi oynadığım maçta ne yaptıysam diğer maçta da aynısını yapıyorum. Beşiktaş'a attığım golü ve Milli Takım'da bulduğum golü önceden deftere çizmiştim. Aynı golü atınca, herkes şaşırdı. Ama en güzel golümü Alanya'ya attım."

BAŞKAN BENİ KULÜPTEN KOVDU!
"Aldığım parayla aileme ev almıştım. Buraya geldiğimde de evin parasını tamamen ödedim ve evi satın aldım. Parayı çarçur etmedim. Başkan beni sosyal hayatım olsun diye kulüpten kovdu. Şimdi de Abdullah hocanın kiracısıyım."

CENGİZ'DEN KISA KISA...
Eleştirilere asla kızmam. Aksine ders çıkarırım.
En çok baskıyı Vodafone Park'ta hissettim.
Seyircimiz olsaydı, sezon çok farklı bitebilirdi.
Futbolcuların kitaplarını okumayı seviyorum. Haftada 1-2 kitap bitiriyorum.

DEVLER ONUN İÇİN YARIŞTA...
Gösterdiği başarılı performansla daha lig bitmeden dev külüplerin scout ekiplerini peşine takan Cengiz Ünder için Tottenham, Manchester United, Lille ve Marsilya amansız bir yarışa kalktı. Medipol Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ'ın, "Avrupa'dan 7-8 milyon Euro değerinde üç teklif aldık" açıklamasının ardından transferde ipi kimin göğüsleyeceği büyük merak konusu.
Sur Yapı’dan Dev Kampanyaya Dev Destek
BİZE ULAŞIN