Türkiye’nin en büyük kulübündeyim

Fenerbahçe'ye gelebilmek için 6 ay futboldan uzak kalan Mehmet Ekici, dün üç yıllık sözleşmeye imza attı. Başkan Yıldırım basına, "Hiçbir tarafı rencide edecek soru sormayın" ricasında bulundu, geçmişe takılı kalmak istemediğini belirten Ekici ise "Güveni, sevgiyi ve saygıyı gördüğüm için ben de sözümün arkasında durabildim" deyip, ekledi: Kadıköy'e karşı olmak zordu. Artık Kadıköy'le aynı tarafta olduğum için şanslıyım

Türkiye’nin en büyük kulübündeyim
Fenerbahçe'de imza şov Mehmet Ekici ile başladı. Geçen sezonun devre arasında anlaşılan ancak Trabzonspor satmadığı için gelişi 6 ay rötarlı olan gurbetçi futbolcu, dün 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Bir hayli heyecanlı olan Mehmet Ekici, konuşmakta zorlanırken Başkan Aziz Yıldırım bir ara omzuna elini koyarak sakinleştirmeye çalıştı. İşte, "Artık önüme bakmak istiyorum" diyen 27 yaşındaki orta sahanın söyledikleri:

BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN FUTBOL
Burada olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Aklınızda çok soru işareti vardır, ancak sizi kırmak zorundayım. Benim için önemli olan futbol, bundan sonrasında önüme bakmak istiyorum. Zor süreçte hep yanımda olan Başkan ve yöneticilerime teşekkür ederim. Bana gösterilen sevgi ve güvenin karşılığını vermek istiyorum. Fenerbahçe kulübü bana güvendi ve ben de 6 aylık zor süreci bu güven sayesinde atlattım. Bu kulübün büyüklüğünü ve değerini hissettim. Çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, Türkiye'nin en büyük kulübüne geldim.

?TRABZON'DAKİ HOCALARA TEŞEKKÜR ETTİ
6 ay önemli bir süre, çalışarak kendimi hazır halde tutmaya çalıştım. Orada beni çalıştıran tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. Buradaki çalışmalara katılmadan önce de kendime özel bir kamp hazırladım. Avantajım takım olarak sezon başı çalışması yapacak olmamız. Kadıköy'de maça çıkmak çok zordu. Artık Kadıköy'le aynı tarafta olduğum için çok şanslıyım.

MEHMET İÇİN GELDİM
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Mehmet kardeşim için buradayım" diyerek imza törenine katıldı. Başkan, "Ocak ayında transfer yapmak için Trabzon yöneticileriyle görüştük ve o süreçte kulübe gelmesi için şifaen anlaşmalar yapıldı. Ama gerçekleşmedi. Başka bir kulüple anlaşmazsa, yeniden konuşacağımızı söylemiştik. O da bir profesyonel gibi sezonu tamamladı. Uzun yıllar hizmet edeceğini düşünüyorum. Geçen sezon basının sürekli yazdığı üzere orta sahadaki eksikliği onunla ve diğer transferlerle aşacağımıza inanıyoruz" dedi. Başkan sözü yeni yıldıza bırakırken de, "Umarım uzun yıllar bu camiaya hizmet edersin. Futbolu bıraktıktan sonra da bu camianın sana faydası olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

FRİKİKLERİ BEN KULLANIRIM
Futbola başladığım zamandan bu yana orta sahanın her bölgesinde oynadım ve görev aldım. Fenerbahçe'de nasıl bir görev üstleneceğime hocamız karar verecek. Umarım frikikleri ben kullanırım. Biliyorsunuz o konuda istikrarlı bir gelişimim var. En kısa sürede takıma katkı sağlamak istiyorum.

ROZETİNİ TAKTI
Takım elbise ile imza törenine katılan Mehmet Ekici'nin yakasına taktığı Fenerbahçe rozeti dikkatlerden kaçmadı.

Mehmet Ekici, Fenerbahçe'de 11 numaralı formayı giyecek. Bu numara, geçen sezon devre arasında kiralık olarak alınan ancak sadece 6 resmi maça çıkabilen Karavayev'indi. Mehmet, Trabzonspor'da 8 numarayı giyiyordu. Yıldız futbolcu, 'Neden 11 numara?' sorusuna, 'Boşta olduğu için' yanıtını verirken, uğurlu rakamının 8 olduğunu söyledi.

MESUT DEĞİL MEHMETİM
Mehmet Ekici, dün yeni formasını giyip, FBTV'ye de konuk oldu. Burada özel yaşamı ile ilgili bilgiler verdi:
Birilerine benzetilmeyi sevmiyorum. Werder Bremen'e transfer olduğumda "Sen bizim Mesut Özil'imizsin" diyorlardı. Ben Mehmet'im...
Uğurum ailemdir. Her maçtan önce onların mesajını alınca mutlu oluyorum. Yurtdışında oldukları için özlem var.
Yemek seçmiyorum. Annemin elinden her yemeği yerim.
Futboldaki gelişimimde aslan payı babamın. Onun nasihatlerini dinlediğim için bugün büyük yerlerdeyim.
Kitap çok okumuyorum. Play-station ve yabancı dizilerle zaman geçiriyorum.
Anı yaşamayı seviyorum. Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Sakatlıklar olabiliyor.

İMZA SIRASI VALBUENA'DA
Mehmet Ekici'nin ardından bugün de Valbuena, Fenerbahçe'ye imza atacak. Ülker Stadı'ndaki tören saat 14.00'te başlayacak. Fransız yıldız, imzanın ardından basının sorularını yanıtlayacak.
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN