Saçımı keserim!

Üç yıllık imza atan Bafetimbi Gomis sosyal medyada bir taraftarın sorusuna karşılık, “Şampiyon olursak ve 20 golden fazla atarsam, saçlarımın yarısını keserim” yanıtını verdi

Saçımı keserim!
Gomis, basın toplantısında ise "Türkiye önemli bir lig. G.Saray da dünyanın önemli takımlarından. Çocukken Hagi'li, Jardel'li takımı keyifle izledim. G.Saray için savaşacağım günleri bekliyorum" ifadesini kullandı
Maliyet eleştirilerine cevap veren G.Saray Başkanı Özbek: "Riva'nın transferlerle hiç ilgisi yok. Futboldan gelen parayı harcıyoruz."

Önceki gün yüzlerce taraftarın karşıladığı Bafetimbi Gomis dün sağlık kontrolünün ardından kendisini 3 yıllığına Galatasaraylı yapan imzayı attı. 32 yaşındaki yıldız futbolcu basın toplantısında "Karşılama beni çok etkiledi. 2-3 aydır görüşüyorduk. Bu sürede G.Saray'ı hep izledim. Bu büyük statta G.Saray için savaşacağım günleri bekliyorum. Buradaki her şey beni çok heyecanlandırdı" dedi. Süper Lig'den de bahseden Gomis, "Türkiye benim için önemli bir lig. G.Saray da dünyanın önemli takımlarından. Çocukken Hagi'li, Jardel'li takımı keyifle izledim. Gerek Metin Oktay gibi bir değer gerekse de G.Saray Lisesi'nin varlığı da beni camia konusunda heyecanlandırıyor" diye konuştu. Basın toplantısının ardından twitter'da taraftarların sorularına cevap veren Fransız forvet "Şampiyon olursak saçını keser misin? sorusuna "Şampiyon olursak ve 20 golden fazla atarsam en azından yarısını keseceğim" yanıtını verdi.


2020 yılına kadar imza atan Gomis'e özel bir forma verildi.

ÜCRETİ AÇIKLANDI.. SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU
İmza töreninde Özbek, Gomis için "Kendisi hem scout ekibi hem teknik ekip tarafından beğenilen bir oyuncu. Golcülüğünü anlatmaya gerek yok" dedi. İmza töreni sonrası Galatasaray, Gomis'in alacağı ücretin detayları KAP'a bildirdi. Özellikle 2.5 milyon Euro'luk imza parası büyük tartışma yapattı.

RİVA PARASINI HARCAMIYORUZ
Törene katılan ve transfere çok para harcanması hakkında sürekli eleştirilmesi konusuna değinen başkan Özbek, "G.Saray eksiklerini tespit edip ona göre transfer yapıyor. Sadece kulübü eleştirmek için saçma yorumlar yapılıyor. Riva parasını transfere harcadığımızı söyleyenler var. Biz futbolcuları göndererek 17.5 milyon Euro gelir elde ettik. Oyuncu satışından kazandığımız parayı yeni transferlere harcadık. Bunun neresi Riva parası? Futbolla ilgili futbol takımından gelen gelirleri harcamak zorundayız. Takımdaki maaşları bu sezon biraz daha düşüreceğiz" ifadesini kullandı.

60 MİLYON TL'LİK ASLAN
2.5 milyon Euro bonservis
3.350 milyon yıllık ücret (3 sezon)
2.5 milyon Euro imza parası
200 bin Euro şampiyonluk primi
5 bin Euro puan başına
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN