Traore, Karabükspor'la imzaladı

Kardemir Karabükspor, 1’inci Lig ekibi Elazığspor’un 21 yaşındaki Malili orta saha oyuncusu Hamidou Traore ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Traore, Karabükspor'la imzaladı

Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Traore, Kardemir Karabükspor'a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti, "Burada bir ailemi ortamı var. Beni çok istediklerini biliyordum. Kendime güvenmemi sağladılar. Takımım için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Hedefim takıma yardımcı olup en üst başarılara ulaştırabilmek'' dedi.

Kardemir Karabükspor Futbol Şube Sorumlusu Tolga Gül ise şunları söyledi:

"Genç yaşına rağmen 1'inci Ligi'nde son 2 seneyi çok iyi geçirdi. Takımıza çok büyük katkısı olacağına inanıyoruz. İnşallah bizleri yanıltmayacak, takımıza güç katacak. Kalitesini bir kez daha kanıtlayacak. Hatta bu kaliteyi daha da yukarıya çekecek. Hem de takımımıza vermiş olduğu olumlu katkı ile takımıza güç katacak."

GÜLAÇ: "TRAORE HAKSIZ FESİH YAPTI"

Elazığspor Hukuk İşleri Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç, Hamidou Traore'nin Karabükspor'a imzasını değerlendirdi. Gülaç, Traore'nin haksız fesih yaptığını söyledi.

3 sezon forma giydiği Elazığspor ile olan sözleşmesini tek taraflı fesheden ve Süper Lig ekiplerinden Karabükspor'a imza atan Hamidou Traore'yi hukuki süreç bekliyor. Traore'nin haksız fesih yaptığını savunan ve resmi belgeleri elinde bulunduran Elazığspor'un, hukuki süreci en yakın tarihte başlatması bekleniyor.

Konuya ilişkin olarak İHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Elazığspor Hukuk İşleri Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç, Traore'nin Karabükspor'a imza atmasının kesinlikle yanlış bir adım olduğunu belirterek, "Bu olayda kesinlikle haklıyız. Karabükspor bize danışsaydı bu transferden önce kendilerine yol gösterebilirdik. Ama onlar risk aldılar ve transferi gerçekleştirdiler. Hukuki süreci başlatacağız ve gelişmelerden kamuoyunu bilgilendireceğiz" dedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN