Kocaman’ın mirasını yediler

"Onun buraya gelmesi bizim için büyük bir avantaj. Malum süreçteki şampiyonluk, UEFA’daki yarı final, yaşadığımız her şeyin içinde Aykut Hoca vardı. O gittikten sonra gelen teknik direktörler, Aykut Hoca’nın oturttuğu sistemden dolayı başarılı oldu"

Kocaman’ın mirasını yediler

BUNU HERKES SÖYLEYEMEZ AMA BEN SÖYLÜYORUM, HEM ERSUN YANAL HEM DE İSMAİL KARTAL'DA O DÖNEMİN KALINTILARI VARDI

Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, dün Topuk Yaylası'nda basının karşısına geçti… 15 yıldır sarı-lacivertli takımda kalecilik yapan ve yeni bir sözleşmeye imza atan tecrübeli yıldız, 4 yıl sonra takımın başına geçen Aykut Kocaman'a aslan payını verirken, ondan sonra göreve gelen 4 ismin (Ersun Yanal, İsmail Kartal, Vitor Pereira, Dick Advocaat) Kocaman'ın mirasını yediğini söyledi. İşte Volkan'ın açıklamaları: Aykut Kocaman'a çok değer verip, saygı duyuyorum. Buraya gelmesi bizim için büyük bir avantaj. Malum süreçteki şampiyonluk, UEFA'daki yarı final, yaşadığımız her şeyin içinde Aykut Hoca vardı. Hatta Aykut Hoca gittikten sonra gelen hocalar, Aykut Hoca'nın oturttuğu sistemden dolayı başarılı oldu.

BİR HOCA UZUN YILLAR KALSIN İSTERİZ
Bunu belki herkes söyleyemez ama ben söylüyorum, Ersun Yanal'ın döneminden bahsediyorum. Aynı şekilde İsmail Kartal'ın döneminde de Aykut Kocaman'ın kalıntıları vardı. Aykut Hoca'nın kurduğu sistem, kendisi kalsaydı nereye kadar devam edebilirdi, bunu da tespit etmek çok zor. Dönüşü çok büyük bir avantajdır. Her şeyin başında samimiyet gelir, ben de Aykut Hoca'daki samimiyeti biliyorum. İnandığımız güvendiğimiz hocamızla daha iyi yerlere geleceğiz. Her sene hoca değiştiği zaman futbolcu da kendini hocaya uydurmak için bir zaman geçiriyor. Biz isteriz ki, bir hocamız olsun ve uzun zaman beraber çalışalım. Ama bu durum Türkiye şartlarına uymuyor.

'HOŞ GELDİN' DER REKABETE GİRERİZ
Volkan, Kameni transferini böyle yorumladı
Futb ol takımlarında oynayabilecek kapasitede 3, 4 kaleci olması gerekiyor. Benim için gelecek isim ya da kim olduğu önemli değil. 'Hoş geldin' der, rekabete gireriz. Daha önce de yedek kaldım ve bunu sorun etmedim. Benim için önemli olan Fenerbahçe kalesini, bana verildiği takdirde en iyi şekilde değerlendirmektir. Uzun vadeli bakıldığı zaman her zaman Fenerbahçe kalesini layıkıyla korumuş bir kaleci olarak kendimi yorumlayabilirim. Gelecek arkadaşa başarılar diliyorum. Hangimiz iyiyse, o formayı giyecek.

YADE BABASINI ÇOK ÖZLEMİŞ
Volkan kampta, kızı Yade annesiyle birlikte tatilde… Babasının basın toplantısını televizyondan izleyen Yade, özlemini ekranı kucaklayarak giderirken, annesi Zeynep Hanım bu anı, "Bu nasıl aşk" diyerek paylaştı.

BİR GÖRÜŞ: Gürcan BİLGİÇ

Akıllı davrandılar
Biz de dışardan Volkan Demirel gibi görmüştük ama onlar içerde oyun felsefesini daha iyi anlayacak ve yorumlayacak durumdaydılar. Aslında Ersun Yanal da İsmail Kartal da 'Akıllı' davrandı. Amerika'yı yeniden keşfetmek yerine işleyen bir düzeni günün şartlarında daha efektif kullanmaya çalıştılar. Bunu bir tek Pereira anlamadı. Tamamıyla takımın karakteriyle oynadı, bekleri hücuma çıkarmadı, orta sahayı rakip ceza alanına yaklaştırmadı. Aykut Kocaman Fenerbahçe'de de Konya'da da çağın futbol anlayışını yerleştirmek için uğraşan ve bu yolda oyuncuların değil, takımın performansına inanan bir teknik adam. Şimdi de yeni takımıyla neler yapabileceğine bakacak. Ben bıraktığı dönemdeki sistemden daha farklı bir Fenerbahçe'nin peşine düşeceğini düşünüyorum.

OZAN Tufan'a destek veriyorum çünkü çok genç ve doğru yapayım derken yanlışlar yapıyor. Söylediğim şey şu; '3, 4 maç oynayıp Benfica'dan teklif aldın. 15 maç oynasan adam gibi, kim bilir nerelere gideceksin belli değil.

3 TEMMUZ bize atılan iftiralardır, 15 Temmuz bizim haklı olduğumuzun kanıtıdır. Ulaşamadıkları yerlere kurulan komplodur. Yaşananların sonunda haklı olduğumuz ortaya çıktı.

SAHAYA atılan mddelerden neden kaçayım. En fazla bir yerim yarılır. Ben de korku yok en fazla ölürüm.

MİLLİ Takım'dan bir beklentim yok. İhtiyaç olur, çağırırlarsa yine giderim. Benim yaşadıklarım anlaşılmadı. Ben aranmayı beklemedim. Arayana da 'niye aradın' demedim. Arda'nın fikrine saygılıyım.

BİZE ULAŞIN