Ekici yetmedi!

Fenerbahçe, Aykut Kocaman yönetimindeki ilk sınavında Juventus Bükreş’e yenildi. Mehmet Ekici’nin 2 golü mağlubiyeti engelleyemedi

Ekici yetmedi!
Düzce Topuk Yaylası kampının son gününde Romanya'dan Juventus Bükreş takımıyla karşılaşan Fenerbahçe, sahadan 3-2 yenik ayrıldı. İlk 45 dakikada oldukça etkisiz bir futbol vardı sarı-lacivertliler adına... Konuk takım 17 dakikada Musca ve Bajenaru'nun golleriyle 2-0 öne geçti. 43'te Volkan'ın büyük hatasından Petre, skoru 3-0 yaptı. İkinci yarı Fenerbahçe kıpırdandı. 54'te Şener'in kestiği topu kaleci sektirdi, Mehmet Ekici tamamladı: 1-3. Ekici, 66'da Topal'dan aldığı topu yaya kadar sürüp vurdu ve fileleri buldu: 2-3. 68'de Mehmet Ekici sakatlanıp çıkınca son 20 dakika pozisyon üretmekte zorlanan Kanarya, sahadan boynu bükük ayrıldı.

NASIL OYNADILAR?
Mehmet Ekici: 6 ay futbol oynamamasına rağmen takımın en sağlam isimlerinden biriydi. İlk başlardaki başarısız şut denemelerine rağmen vazgeçmedi, ikinci yarıda golleri buldu. Maç eksikliğini giderdiği anda önemli katkı sağlayacak.
Mathieu Valbuena: Maça sol önde başladı ve 45 dakika forma giydi. Bu süreçte 3-0'lık kötü skora rağmen takımın hücumdaki merkeziydi. Mehmet Ekici ile birlikte en hazır isim olarak dikkat çekti.
Van Persie: Fiziksel eksiği nedeniyle kampın önemli bölümünde takımdan ayrı çalıştı. Bu eksiği sahada gözüktü. 45 dakika etkisizdi. F.Bahçe'nin acil transfer yapması gereken bölge santrfor...
Volkan Demirel: İlk iki golde dış etkenlerin azizliğine uğradı. Üçüncü golde ise net hatası vardı. Kameni'nin takıma katıldığı haftada gösterdiği performans, bu rekabette kendisini zorlayacak gibi gözüküyor.

NAZAR DEĞDİ!
F.Bahçe'nin yeni transferi Mehmet Ekici, ilk hazırlık maçında sakatlandı. Dün iki gol birden atan başarılı oyuncu, "beni değiştirin" işareti verdi. Kasığında çekme olduğu öğrenilen tecrübeli yıldız, 67'de oyundan çıktı.
BİZE ULAŞIN