Sol bekin referansı Muslera’dan

Sol bekin referansı Muslera’dan

Galatasaray, anlaştığı sol bek Mathias Olivera’yı Tudor’un kararına göre ya A takıma alacak ya da altyapıda değerlendirecek

Sarı-kırmızılılar, Uruguay'dan 19 yaşındaki Olivera'yı getiriyor

Uzun süredir sol bekte aksayan Lionel Carole'a hem alternatif olacak hem de onunla rekabete girecek bir sol bek arayan Galatasaray, tercihini diğer transferlerinin aksine genç bir oyuncudan yana kullandı. Uruguay U-20 Milli Takımı ile Gençler Dünya Kupası'nda boy gösteren ve yarı final oynayan takımdaki performansıyla dikkat çeken Mathias Olivera, Fernando Muslera'nın da aracı olmasıyla sarı-kırmızılılarla anlaşmaya vardı.

SON KARAR HOCANIN
Nacional'den tartışmalı bir şekilde ayrıldıktan sonra U-20 Dünya Kupası kuralları gereği takıma girebilmek adına ikinci lig kulübü Athenas'la formalite anlaşması yapan Mathias Olivera, teknik direktör Igor Tudor'un gözüne girmeye çalışacak. Genç oyuncu Tudor'un onayını alırsa A takımda kalacak, tecrübe eksiği görülürse Uruguaylı altyapıya gönderilecek.

SERT, GÜÇLÜ AMA HÜCUMDA ZAYIF
Uruguay futbolunun sert savunmacı ekolünden gelen Mathias Olivera, 1.82 metrelik boyuyla hava hakimiyeti de olan bir isim. Sert oyunu ve defans odaklı yaklaşımıyla rakiplerine geçit vermemeyi öncelik edinen Mathias Olivera, top ayağındayken basit oynamayı seviyor. Bu özellikleriyle Süper Lig'in yapısına uyum sağlama ihtimali yüksek olan genç yeteneğin en büyük zaafı ise ortalarının nispeten isabetsiz olması.

Mathias Olivera 2017 U-20 Dünya Kupası'ndaki performansıyla turnuvanın en iyi 11'ine seçilmeyi başarmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN